Тридневен траур в Гърция 18.11 | 12:25
Незаконо застрояване е сред причините за толкова тежкита последствия от наводненията

Гърция е в тридневен траур след най-тежкото наводнение там за последните 20 години, предаде Нова ТВ. Възстановяването след бедствието продължава и до момента. Пожарникари изпомпват водата от пострадалите райони.
Около 1 500 постройки са с нарушена конструкция. По тази причина инженери от Атина са в наводнените райони, за да обследват сградите.
Един от факторите, допринесли за трагедията в региона, е незаконното застрояване. Част от къщите са били издигнати в самите дерета. А склоновете около тях са били умишлено запалени. Така не е имало подходяща растителност, която да спре прииждащите кални маси.
Междувременно стана ясно, че Европейският съюз отпуска помощ от 5 млн. евро на Гърция за справяне с последствията от бедствието.
Водещи
-
Костадинов: Когато "Възраждане" получи властта, ще извади България от еврозоната
Протестите ни ще продължат и след 8-и юли, увери той
06.07 | 18:00
-
Далай Лама навърши 90 години
Хиляди последователи отбелязаха юбилея на духовния водач в подножието на Хималаите
06.07 | 17:40
Най-четени
-
Напусналият ПП Димитър Шалъфов описа поетапно корупциония скандал
Преди дни общинският съветник заедно с още трима свои колеги обвиниха партията в корупционни...
06.07 | 10:00
-
Рая Назарян: Опозицията се превърна във фабрика за неуспешни вотове
Това правителство преследва много упорито всички заложени цели, заяви тя
06.07 | 13:20