Тридневен траур в Египет 25.11 | 10:51
Взривът избухна по време на обедната молитва в петък
Египет е в тридневен национален траур след нападението в джамия, при което загинаха повече от 230 души, а над 120 бяха ранени. Взривът избухна по време на обедната молитва в петък. Засега никоя от действащите в района екстремистки групировки не е поела отговорност за атентата. А египетските сили за сигурност са ликвидирали 30 терористи в хода на започналата вчера "Синайска военна операция". По-рано беше потвърдена смъртта на 15 терористи при въздушен удар, част от операцията, предаде Нова телевизия.
Спецчастите претърсват тренировъчни лагери на екстремистите, в които са се провеждали подготовки за извършването на терористична атаки.
За мащабна антитерористична операция в северната и централната част на Синайския полуостров под кодовото име "Отмъщението на мъчениците" бе съобщено няколко часа след нападението.
Точно в полунощ светлините на Айфеловата кула угаснаха в памет на загиналите. Според кмета на Париж, потъналата в мрак кула е знак за солидарността на френската столица със скръбта на близките.
Водещи
-
Посрещаме седмицата с хубаво време, но от запад се задават валежи
Дневните температури ще са около 20-23°C
03.11 | 08:00
-
Силно земетресение в Турция предизвика паника у местните жители
Трусът е усетен в съседните окръзи Бурса и Коджаели, и в някои райони на Истанбул
02.11 | 18:00
-
Астро прогноза за ноември: Какво ни готвят звездите?
02.11 | 17:40
-
Внасят праектобюджета за 2026-а в НС идния петък
Председателят на съвета на Съвета за съвместно управление (ССУ) Костадин Ангелов от ГЕРБ го...
02.11 | 17:20
Най-четени
-
Посрещаме седмицата с хубаво време, но от запад се задават валежи
Дневните температури ще са около 20-23°C
03.11 | 08:00
-
"Политико": Недостигът на гориво може да ускори падането на българското правителство
Властта в София проучва възможностите за отсрочка на американските санкции спрямо "Лукойл"
02.11 | 10:40
-
КНСБ: За измерител на доходите да се ползва не средната заплата, а заплатата за издръжка
Според лидера на синдиката Пламен Димитров в противен случай има риск от постоянно повишаване...
02.11 | 16:40