Трима български граждани са били задържани на границата с РС Македония 04.02 | 17:40
По-рано досегашният депутат от "Възраждане" Ангел Георгиев обяви, че е бил бит от македонски полицаи на граничния пункт Гьоешево, където се изви дълга опашка от чакащи автомобил

Трима български граждани са били задържани за нарушаване на обществения ред и спокойствие на ГКПП Деве баир, Република Северна Македония, съобщи министерството на вътрешените работи на страната, цитирано от МИА, предаде БТА.
"Около 12:45 часа на ГКПП Деве баир е извършено нарушение на обществения ред и спокойствие от Г.З. (35 г.), А.Х., (50 г.) и Р.Х.(54 г.), български граждани, които първо се държаха вербално нагло и неуместно, използвайки най-унизителни думи, а след това се опитаха да нападнат физически полицейски служители, извършващи служебни действия, при което бяха задържани и се работи за пълно изясняване на случая", информира говорителят на окръжната дирекция на МВР в Куманово Ивана Младеновска.
По-рано досегашният депутат от "Възраждане" Ангел Георгиев обяви, че е бил бит от македонски полицаи на граничния пункт Гьоешево, където се изви дълга опашка от чакащи автомобили. Той твърди, че е станал жертва на агресия, защото се опитвал да разбере защо е арестуван друг наш сънародник. Георгиев показа и видео от случилото се.
На граничния пункт Деве баир, между Република България и Северна Македония, от тази сутрин е засилен полицейският контрол заради обявените организирани групи от български граждани за посещение на гроба на революционера Гоце Делчев по повод отбелязването на 151-та годишнина от неговото рождение, напомня агенцията.
Малко по-рано министерството на вътрешните работи на Република Северна Македония съобщи, че е отстранена повреда в системата, поради която движението на моторни превозни средства през граничните пунктове беше прекъснато за няколко часа и това породи опашки от чакащи и напрежение на граничния пункт Гюешево-Деве баир.
Водещи
-
Надежда Бобчева: Призовките от Прокуратурата изглеждат като форма на натиск към общинската администрация
"Поръчката за боклука беше забавена над законовия срок от АОП"
09.10 | 14:30
-
ЕП отхвърли вота на недоверие срещу фон дер Лайен
За отхвърлянето на вота дадоха гласа си 378 евродепутати, 179 гласуваха "за", а 37 с...
09.10 | 14:30
-
Welt: Ракети "Фламинго" са използвани за атака срещу база на ФСБ в Крим
Журналистите смятат, че ракетите "Фламинго“ и други далекобойни оръжия на Украйна могат да...
09.10 | 14:20
-
ИТН иска затвор за разпространяване на информация за личния живот без разрешение
Текстът е предвиден за разпространяване чрез "медии и други средства за масова информация"
09.10 | 14:10
Най-четени
-
Нивата на река Белица достигнаха критични стойности
След вливането на Белица в Янтра нивото на реката е 4,18 м в кв. Чолаковци при критична...
09.10 | 10:30
-
Кметът Благомир Коцев с ново писмо от ареста
Бъдете обединени. Борете се за свободата си, а аз ще се боря за своята!"
09.10 | 11:15
-
Десетки наводнени автомобили и евакуирани граждани в Русе след пороя
Драматична евакуация на "Свободна зона"
09.10 | 12:30
-
Мика Зайкова: Хора са принудени да взимат минимална заплата и да получават нещо под масата
Максималната пенсия трябва да се увеличава постепенно, за да не се изчерпи този ресурс
09.10 | 12:15