Трусовете отминаха, но хиляди животи в Непал са застрашени 27.05 | 12:19
Страната бавно излиза от кошмара на земетресението, което нанесе щети за 10 млрд. долара
Властите в Непал започнаха евакуацията на около 3 хиляди души, жители на планинските села, които бяха изолирани от света вследствие на силното земетресение. Това съобщи ТАСС, като се позова на информация на държавната телевизия в Непал.
Спасителната операция се провежда в най-малко осем села в централната част на страната. В резултат на земните трусове там са били унищожени над 40 000 домове, броят на жертвите надвиши 1400 само в селата. Геолозите предупредиха, че в тези райони може да се образуват свлачища.
Общият брой на загиналите при опустошителните земетресения през април достигна 8 000 души. Ранените са над 18 000 души. Общо 5 000 домове са унищожени, а над 27 000 са със сериозни щети. Стойността на щетите е поне 10 милиарда долара според данните на правителството на Непал.
Страната трудно се възстановява от природното бедствие. Първият мощен трус разтресе Непал на 25 април, като силата му беше 7,9 по Рихтер. Последва още един – на 12 май, чийто магнитуд бе 7,3. Най-малко 200 бяха трусовете с по-малка интензивност.
Водещи
-
България плаче за Димитър Пенев
Спортният свят с трогателни думи за сбогом към Стратега
03.01 | 18:00
-
Димитър Манолов: Удължителният бюджет по-скоро ме тревожи, отколкото да ме радва
По думите му нова редовна план-сметка е малко вероятен преди средата на годината
03.01 | 17:40
-
Мадуро и жена му са на борда на „Иво Джима“
Пътуват за САЩ, където ще бъдат съдени за наркотероризъм
03.01 | 17:21
Най-четени
-
Кола на заден ход блъсна и уби пешеходец
Трагедията се е разиграла в еленското село Руховци
03.01 | 12:40
-
Кой беше Димитър Пенев?
Стратега от Мировяне радваше родните футболни фенове десетилетия наред
03.01 | 14:00
-
Бойко Борисов: Самонадеяност свали правителството, а не протестите ВИДЕО
Лидерът на ГЕРБ даде едно от редките си индивидуални интервюта за подкаста на Явор Дачков
03.01 | 12:00