Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че иранският "президент" е поискал примирие, но Съединените американски щати няма да го "обмислят", докато Ормузкият пролив не бъде отворен отново, пише Sky News.
В публикация в Truth Social, американският лидер описа президента на Иран като "много по-малко радикализиран и много по-интелигентен" от предшествениците си.
САЩ ще игнорират заявената молба за примирие и ще продължат да "взривяват Иран до забвение", докато протокът не стане "отворен, свободен и чист", каза Тръмп.
Не е ясно обаче дали Тръмп има предвид президента на Иран Масуд Пезешкиан, който заема поста си от юли 2024 г., или новият върховния лидер на Иран Моджтаба Хаменей, който наследи баща си на поста миналия месец.
"Ситуацията в Ормузкия проток е категорично и напълно под контрола на Военноморските сили на IRGC и няма да бъде отворен отново за враговете на тази нация чрез театралността на американския президент", заяви IRGC в изявление в Telegram в сряда.
Водещи
-
Тежката катастрофа на пътя Русе-Бяла: Жертвите са украински граждани
По предварителни данни са роднини - от общо 6-ма, 4-ма са загинали
24.07 | 18:00
-
Хампарцумян: Бюджет 2026 е безпомощно разточителен
Средната класа доплаща за всичко – от здраве до сигурност, докато публичните пари се...
24.07 | 17:30
-
Червен код в Гърция: Очакват се интензивни валежи и бури на много места
Предупреждението е в сила за днес и в събота до обед
24.07 | 17:16
Най-четени
-
Липсвали пет болта на джантата: Спряха камион с пропан-бутан заради риск от инцидент
При проверката е установено, че липсват пет закрепващи елемента на едно от колелата.
24.07 | 12:45
-
Парламентът одобри на второ четене рамката на държавния бюджет за 2026 г. с планирания 5,7 % дефицит
Отхвърлени бяха предложенията на опозицията за промени в приходната и разходната част на...
24.07 | 12:15