Тръмп: Убихме и наследника на Ал Багдади 29.10 | 17:03
Не се споменава обаче кой точно е ликвидираният джихадист

Президентът Доналд Тръмп заяви във вторник, че американските военни са убили човекът, който най-вероятно би наследил Абу Бакр ал Багдади като лидер на "Ислямска държава", предаде БНР.
"Току-що потвърдихме, че заменилият Абу Бакр ал Багдади като номер едно в ИДИЛ е бил убит от американските военни", написа Тръмп в Туитър и допълни: "Той най-вероятно щеше да заеме първото място, но сега той също е мъртъв!".
Тръмп не уточни кого има предвид, но в понеделник вечерта висш служител на американския Държавен департамент посочи, че САЩ са ликвидирали още една високопоставена фигура в групировката "Ислямска държава" в лицето на Абу ал-Хассан ал-Мухаджир - говорител на ИДИЛ и високопоставена фигура в джихадистката групировка.
Не изключено обаче да става въпрос за Абдула Кардаш, който също се счита от американското разузнаване за най-вероятният наследник на мъртвия лидер на "Ислямска държава" Ал Багдади.
В неделя президентът на САЩ обяви официално и за убийството на самия Абу Бакр ал Багдади от американските сили по време на специални операции в Северозападна Сирия.
Водещи
-
Над 2000 на демонстрация във Варна срещу задържането на кмета Коцев
Насловът на протеста е „Пеевски и СГП, долу ръцете от Варна!”
14.07 | 21:00
-
Огнената стихия в Бургас e изпепелила къщи, постройки, покъщнина и домашни животни
Разтърсващи разакази на потърпевшите жители на в.з. Острицата
14.07 | 20:45
-
САЩ ще предостави оръжие на Украйна за милиарди долари
Тръмп заплаши Русия с нови мита
14.07 | 20:30
-
Двата синдиката отменят земеделския протест за утре
Министър Tахов обяви, че има споразумение за индексация на заплатите с 15 до 20% за работещите...
14.07 | 20:15
Най-четени
-
Тежка година за българското овощарство – след катастрофалните загуби при черешите, сега и реколтата от праскови
Последният удар идва от бурята в Сливенско, придружена с ветрове със скорост до 100 км/ч,...
14.07 | 10:59
-
Надежда Йорданова: Подготвяме вот на недоверие през септември
Йорданова изрази мнение предстоят ли нови избори в страната.
14.07 | 09:59
-
Иван Иванов впечатлен от бала на шампионите на Уимбълдън
Шампионът от Лондон се прибира утре вечер в родната си Варна
14.07 | 16:45