Турция е готова да бъде домакин на преговори между Русия и Украйна 11.05 | 17:00
Това е заявил рдоган в телефонни разговори с Путин и Макрон
Турция е готова да стане домакин на преговори за прекратяване на огъня и за траен мир между Русия и Украйна, е заявил в неделя турският президент Реджеп Тайип Ердоган в телефонни разговори с колегите си от Русия и от Франция Владимир Путин и Еманюел Макрон, съобщи "Ройтерс", като се позовава на кабинета на Ердоган.
Предложението за преки преговори между Русия и Украйна на 15 май в Истанбул направи рано в неделя руският президент Владимир Путин. От своя страна украинският президент Володимир Зеленски заяви, че Киев е готов за разговори с Москва, стига Русия да се съгласи първо на прекратяване на огъня на 12 май, както поискаха вчера в Киев лидерите на Франция, Германия, Великобритания и Полша. Те заявиха още, че искането им има подкрепата и на президента на САЩ Доналд Тръмп.
В разговора с Макрон Ердоган е казал, че е достигната "историческа повратна точка" за прекратяване на войната и че тази възможност трябва да бъде използвана. Той е заявил, че Турция е готова да допринесе с всичко, което може, за постигане на спиране на огъня и траен мир между Русия и Украйна, включително домакинство на преговорите.
Водещи
-
ЕС налага такса от 3 евро за малките пратки
От 1 юли 2026 година всяка пратка на стойност под 150 евро, влизаща в общността, ще се облага...
12.12 | 17:40
-
Президентът обяви кога започва консултациите с парламентарните групи
Срещите в изпълнение на основния закон ще започнат в понеделник
12.12 | 17:20
-
И Поморие вече има красива пейка за кърмене, обвита с крила на пеперуда
Място за кърмене, обвито в пеперудени крила.
12.12 | 17:00
-
Евростат: Почти двойно поскъпване на стоматологичните услуги у нас
Той припомни, че ако се сравнят цените по НЗОК, разликите са значително по-големи назад във...
12.12 | 16:45
Най-четени
-
Синдикатите отправиха въпроси към депутатите за доходите през 2026 година
КНСБ и КТ "Подкрепа" искат гаранции за заплатите на учители, лекари и служители в транспорта...
12.12 | 10:15
-
Банка за сперма е разпространявала генетично рисков донор, близо 200 деца може да са засегнати
Според събраните данни с тази сперма са заченати най-малко 197 деца в Европа и извън нея.
12.12 | 11:30
-
Първан Симеонов: Борисов ще се опита сега да каже, че ако има някаква драма с еврото, тя е по вина на протестите
„Ако сега скочи, може да е основен бенефициент от всичко това, наред с ПП-ДБ, които ще...
12.12 | 12:30
-
Андрей Райчев: На следващите избори ще гласуват 3.5 милиона души
По думите му рязко сме се европеизирали и вече се държим по нов начин. "Ще си оправим...
12.12 | 14:30