Турция има още много път до покриване на критерии за членство в ЕС 26.10 | 14:39
Мнението е на подкомисия в Европейския парламент, изказано две седмици преди публикуването на доклада на ЕК за прогреса на кандидатите за членство

Турция има да извърви доста път, за да покрие критериите за членство в Европейския съюз (ЕС) по отношение на човешките права. Това обявиха членовете на подкомисията за човешките права към Европейския парламент (ЕП).
Основните неща, които притесняват евродепутатите, са липсата на свобода на пресата, затворът за противници на управляващите и ситуацията с кюрдското малцинство.
Изявлението на подкомитета идва само две седмици преди публикуването на доклада на ЕК за прогреса на кандидатите за членство в Общността.
Представители на комисията присъстваха на заседанието на подкомисията и заявиха, че „ситуацията се подобрява през последните 12 години“, но все още страната не може да покрие минималните политически критерии и изисквания за спазване на човешките права за членство в ЕС.
Водещи
-
Влакове останаха блокирани в София с часове заради блъснат човек на релсите
Инцидентът се е случил във вторник вечерта
06.08 | 13:45
-
Кабинетът компенсира неприетите деца в детски градини с близо 2,3 млн. лева
Средствата се предоставят за 2016 деца от шест общини
06.08 | 13:30
-
Кабинетът създаде държавно дружество "Магазин за хората"
06.08 | 13:20
-
Отркриха мъртъв мъж край Националния стадион в София
По неофициоална информация трупът е на треньора по тенис Георги Кръстев, по-известен сред...
06.08 | 13:10
Най-четени
-
На 6 август Българската православна църква отбелязва един от най-светлите си празници – Преображение Господне
Божествен глас потвърждава истината
06.08 | 08:30
-
В по-голямата си част пожарът в Балчик е овладян, но все още има тлеещи огнища
След заседание на оперативния щаб снощи бяха оставени дежурни екипи, а гасенето се поднови в...
06.08 | 10:30
-
Наш милионер подкара една от най-скъпите коли в света
Хърватският електромобил впечатлява не само с футуристичен дизайн, но и със зашеметяващи...
06.08 | 12:15
-
Пътуванията със самолет в Европа може скоро да станат по-удобни
Кога ще се промени контролът на летищата?
06.08 | 11:30