Увеличава се броят на бездомните хора в Испания 08.11 | 19:15
По данни на Националният статистически институт за последните 10 години те са нараснали с 24,5 %, като 60 на сто от тях страдат от депресия

Увеличава се броят на бездомните хора в Испания. По данни на Националният статистически институт за последните 10 години те са нараснали с 24,5 %, като 60 на сто от тях страдат от депресия.
30% от бездомните са млади хора и техния брой расте с всеки изминал ден показват данните на Националния статистически институт. Расте и броят на жените без дом, които вече са 25% .
Половината от живеещите на улицата в Испания са на възраст под 45 години, а 40% са в тази ситуация повече от три години, показва статистиката.
И въпреки че повечето бездомни са чужденци - около 66%, останалите 34 на сто са испанци, които са извън системата в родната си страна.
Статистиката сочи, че 76% от бездомните са завършили средно или висше образование, като при жените процентът е по-голям от този при мъжете. Много от тях имат деца, които също растат на улицата.
Близо 38% имат някакво хронично заболяване, но нямат регламентиран достъп до здравната система, а двама от десет бездомни имат някаква форма на увреждане.
В опит да покажат истинския живот на хората, останали без дом и пари, експертите обръщат внимание на факта, че повече от половината от тях са били жертви на престъпление, нападение, обиди, заплахи или грабежи.
Водещи
-
Заради напускането на ДПС - ДПС: Управляващите партии с обща позиция
България се нуждае от редовно правителство, категорични са от ГЕРБ-СДС, БСП - ОЛ и ИТН
15.04 | 21:00
-
Подписаха договора за проучвания за добив на нефт и газ в Черно море
На церемонията присъства и премиерът Росен Желязков
15.04 | 20:45
-
Тръмп съкращава с 50% бюджета на Държавния департамент
Ще бъдат закрити програми и посолства по целия свят
15.04 | 20:30
Най-четени
-
Недоволство в Перник заради концесия за добив на въглища
Срещу разработването на находището се обяви и кметът Станислав Владимиров
15.04 | 16:45
-
Футболният лукс в Европа: Къде живеят звездите? 3
15.04 | 08:30
-
Някои видове мухъл са безопасни, като тези, използвани в производството на сирене
Но битовата плесен върху хляб или други продукти не се отнася за тях.
15.04 | 11:45