Украинският президент разпуска Върховната Рада следващата седмица 21.08 | 13:51
Изтича срокът за съставяне на нова коалиция в сегашния парламент
![Украинският президент разпуска Върховната Рада следващата седмица](http://inews.bg/pictures/1367651_1004.jpg)
Украинският президент Пьотър Порошенко може да разпусне Върховната Рада следващата седмица и да насрочи предсрочни парламентарни избори.
Това обяви говорителят на държавния глава Олег Медведев пред радио "Свобода".
"В близките дни изтича 30-дневният срок за съставяне на нова коалиция и президентът има пълното право да разпусне парламента", каза той.
"Държавният глава призовава украинците по целия свят да украсят домовете си с цветовете на националния флаг", добави Медведев.
Той съобщи, че следващия месец ще бъде обнародван пакет от мерки за политическа, социална и икономическа реформа, както и ще бъде ратифицирано Споразумението за асоцииране на страната в ЕС".
Порошенко обяви намеренията си за предсрочен вот по-рано, след като управляващата коалиция в Радата се разпадна. Тогава премиерът Аресений Яценюк подаде оставка, която обаче не беше приета от парламента.
Тогава президентът заяви, че не може в Радата да има множество депутати, които подкрепят независимостта на Луганск и Донецк и които са под влиянието на външни сили.
Водещи
-
Атанас Зафиров е новият председател на Националния съвет на БСП
Той се яви на балотаж с Борислав Гуцанов
16.02 | 18:44
-
ДСБ започва подготовка за президентските избори догодина
16.02 | 18:00
-
Австрия: Атентатът във Филах е ислямистка атака, свързана с ИДИЛ
Австрийският вътрешен министър благодари на шофьор от фирма за доставки на храна, който спрял...
16.02 | 17:40
-
Застудява още, жълт код за валежи в 13 области
Ще се образува и ще се задържи снежна покривка
16.02 | 17:20
Най-четени
-
Борис Бонев: Часовникът на Апокалипсиса на София е на 12 без 5
Нужни са смели управленски мерки веднага, смяга той
16.02 | 13:20
-
БСП избира тайно председател на партията между седем кандидати
Това са Атанас Зафиров, Борислав Гуцанов, Кристиан Вигенин, Калоян Паргов, Боян Балев, Борис...
16.02 | 10:40
-
Бойко Ноев: Трябва да сме в първите редици на подкрепящите Украйна
Давам на Тръмп още две години слава, каза дипломатът
16.02 | 14:00