Украинците хванаха терорист, планирал 15 атентата на Евро 2016 06.06 | 14:24
Сред целите му са били джамия, синагога, данъчна служба и полицейски пост

Украински спецполицаи предотвратиха осъществяването на поредица от атентати по време на започващото този петък във Франция Европейско първенство по футбол. Службата за сигурност (СБУ) на страната е разкрила и задържала френски гражданин, който се е опитал да изнесе от Украйна и да превози до родината си големи количества оръжия, боеприпаси, взривни вещества, детонатори и др.
Самото задържане на терориста е станало на границата с Полша. Там французинът се е опитал да пренесе в автомобила си 3 гранатомета, 125 кг тротил, 100 детонатора и 5 автомата "Калашников”, съобщава шефът на СБУ Василий Грицак, цитиран от ТАСС. Той добавя и че арестът е бил осъществен още на 21 май на граничния пункт "Ягодин”.
В момента терористът се намира зад реетките. Повдигнати са му 3 обвинения – за контрабанда, за тероризъм и за незаконно носене на оръжия, редаде "РИА Новости”. По време на разпитите терористът е обяснил, че е планирал да осъществи 15 атената в навечерието и по време на провеждането на Евро 2016.
Основните цели са били множество обществени и държавни сгради. Сред целите, посочени от терориста, са джамия, синагога, данъчна служба, пункт за наблюдение на френската пътна полиция и др.
Водещи
-
Георг Георгиев: Разширяването на ЕС е естествен приоритет за всички нас
Министърът на външните работи взе участие в среща с колегите си от Гърция, Румъния и...
24.09 | 19:00
-
Инфлацията "изяде" скока на заплатите
24.09 | 18:20
-
Унгария ще отхвърли искането на Тръмп да спре да купува руски петрол
Това заяви в сряда външният министър Петер Сиярто, позовавайки се на географските ограничения...
24.09 | 18:00
Най-четени
-
Заради ареста на Коцев: Евродепутати поискаха спиране на плащанията по ПВУ за България
Политически контекст и последствия
24.09 | 09:59
-
Левон Хампарцумян: Дългосрочното натрупване на бюджетни дефицити накрая води до катастрофа
„Не може заплатите в бюджетния сектор да бъдат 10% от БВП. Не може пенсиите да са нараснали с...
24.09 | 10:27
-
Забраната за телефони в клас: Всяко училище само ще определя какви ще са правилата
"Мисля, че не се съсредоточават в учението като гледат телефоните и щракат на телефоните",...
24.09 | 11:45
-
Българи масово изкупуват имоти край Кавала
По-младото поколение гърци обаче има по-прагматичен подход към ситуацията – за тях масовото...
24.09 | 10:45