Унгария в траур за загиналите 16 деца в Италия 22.01 | 18:18
Ще отнеме дни за разпознаването на овъглените тела в автобуса с ученици

В Унгария понеделник е обявен за ден на национален траур в памет на децата в автобуса, изгорял при катастрофа в Италия жертвите. Унгарският министър на външните работи Петер Сиярто заяви, че могат да минат дни, докато бъдат разпознати 16-те загинали. Все още не е установена самоличността и на двама тежко ранени възрастни при произшествието, предаде Асошиейтед прес.
Сиярто уточни, че в автобуса са пътували 54 души и двама унгарски шофьори. Превозното средство се блъсна в стълб, катастрофира и изгоря на италианска магистрала край град Верона малко преди полунощ в петък.
Повечето пътници са били ученици от гимназия в Будапеща, които се връщали от ски ваканция във Франция. Четирима остават в болница с тежки наранявания.
Сиярто заяви, че причините за произшествието все още не са известни. Според италианските власти автобусът е избухнал в пламъци, след като се е ударил в мантинелата и после се е врязал в носеща колона на магистрален надлез.
Водещи
-
Антон Кутев: Пеевски и Борисов имат интерес да бутнат правителството
Българите предполагат, че всички са корумпирани, но когато флагманът на антикорупцията е...
28.06 | 18:00
-
Киселова за вота на недоверие на „Възраждане“: Опит за злоупотреба с процедурата
Те самите не вярват в аргументите, които са извели в искането си, смята председателят на НС
28.06 | 17:20
-
Два инцидента с леки самолети тази сутрин
28.06 | 16:59
Най-четени
-
Протестиращи правят от днес палатков лагер "Град на лева"
Той ще бъде изграден в Триъгълника на властта
28.06 | 13:20
-
"Възраждане" с пореден протест срещу еврото
Вчера партията внесе в НС предложение за вот на недоверие към правителството
28.06 | 09:45
-
Вигенин за ПП: Парадоксално е, че се заканиха да внесат вот на недоверие за корупцията
Според него оставката на Кирил Петков е шанс за "Продължаваме промяната"
28.06 | 13:00
-
Мара Отварачката призна: Пак се омъжвам!
28.06 | 12:40