Урсула фон дер Лайен пак бе унизена от дипломат, всички си спомниха за случая с Ердоган ВИДЕО 21.02 | 09:44
Инцидентът, при който министърът на външните работи на Уганда Джедже Одонго демонстративно подмина фон дер Лайен, има неудобни паралели със скандала миналата година в Турция

Голям дипломатически скандал! Председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен беше оставена в неудобното положение да бъде игнорирана от високопоставен дипломат, по време на срещата на върха на Африканския съюз (АС), която се проведе в Етиопия преди броени дни.
Инцидентът, при който министърът на външните работи на Уганда Джедже Одонго демонстративно подмина фон дер Лайен, има неудобни паралели със скандала миналата година в Турция, когато за Урсула не беше предвиден стол, пише "Политико".
Припомняме, че тогава председателят на Европейския съвет Шарл Мишел и турският президент Реджеп Тайип Ердоган бяха седнали един до друг на големи столове, докато фон дер Лайен беше отведена настрана и настанена на диван.
"Случи се, защото съм жена", каза фон дер Лайен по-късно.
На срещата на върха в Африка Одонго заобиколи демонстративно фон дер Лайен, преди да се ръкува с Шарл Мишел и френския президент Еманюел Макрон. След това той зае мястото си между фон дер Лайен и Мишел за групова снимка.
Както може да се види, Макрон опита да се намеси и посочи на Одонго, че не бива да пропуска и шефката на ЕК, но африканският дипломат единствено я поздрави, без да се ръкува с нея.
В същото време, журналисти и блогъри отбелязват в социалните мрежи, че скандалите около фон дер лайен и ваксините Пфайзер са допринесли за това отношение, тъй като на срещата много политици са призовали за прекратяването на цифровия сертификат за Covid.
Водещи
-
В бюджета на НЗОК: Предвижда се здравната вноска да остане 8%
И още - запазва се и правилото, че отсъствието по болест първите два дни се плаща от...
19.03 | 20:40
-
Астронавтите, прекарали 9 месеца в Космоса, ще се учат да ходят отново
Бъч Уилмор и Суни Уилямс ще трябва да преминат продължителна рехабилитация
19.03 | 20:20
-
Лихвите по кредити и депозити няма да се променят след въвеждането на еврото
Това увериха от финансовото министерство на официалната страница за приемане на еврото в...
19.03 | 20:00
-
Емили Тротинетката прецакана заради протестите в Сърбия
В съседната ни страна, където тявъзнмерява да се оперира за смяна на пола, замразят плановите...
19.03 | 19:45
Най-четени
-
Костадинов: В Народното събрание има 5 управляващи партии, 3 патерици и само една истинска опозиция
В публикацията си лидерът на "Възраждане" посочи и друг случай от същия ден, когато опозицията...
19.03 | 10:59
-
Изравнителните сметки за и топла вода могат да бъдат забавени с повече от месец
"Тази възможност я има, но никой не се възползва от нея и е логично".
19.03 | 11:59
-
Тровят умишлено дърво в идеалния център на София – това е пореден такъв случай
Първият човек, който забелязва пропитото дърво с гориво, както и следите от разлятата течност...
19.03 | 09:59