Франция слага забрана за пушене в парковете, плажовете и до училищата 28.11 | 16:46
Кабинетът също така планира да забрани електронните цигари за еднократна употреба, които са особено популярни сред младите хора. Целта е да се създаде първото поколение на свободни от тютюн хора до 2032 г., както е обещал президентът Макрон

Френското правителство заяви, че ще забрани пушенето на всички плажове в страната, в обществените паркове и гори и в близост до училищата, предаде АФП.
"Отсега нататък местата, където не се пуши, ще бъдат норма", заяви министърът на здравеопазването Орелиен Русо пред репортери по време на представянето на правителствената програма за борба с тютюнопушенето.
Той каза, че във Франция вече има 7200 зони свободни от тютюнев дим, но те са определени предимно от местните власти, а не от централното правителство.
"Установяваме принцип, който ще се превърне в национално правило", заяви министърът.
"Данъците върху цигарите ще бъдат увеличени", съобщи още Русо, като цената на кутия от 20 цигари, която в момента е около 11 евро, ще нарасне на 12 евро до 2025 г. и на 13 евро през следващата година.
"Правителството също така планира да забрани електронните цигари за еднократна употреба, които са особено популярни сред младите хора. Целта е да се създаде първото поколение на свободни от тютюн хора до 2032 г., както е обещал президентът Еманюел Макрон", добави той.
Водещи
-
Костадин Костадинов: Вчера бях разпитван в парламента от полицаи, пратени от прокуратурата на Пеевски
Лидерът на „Възраждане“ твърди, че е разследван заради публични позиции срещу еврозоната и...
27.06 | 10:45
-
Пожарът в област Атика в Гърция продължава да бушува вече втори ден
Разследване за палежи
27.06 | 10:30
-
Иран категорично отрече готовността си да възобнови ядрените преговори със САЩ
Провалени преговори заради конфликта
27.06 | 10:14
-
Започнаха нови ремонтни дейности по автомагистрала "Тракия"
Завършване на ремонта край Сливен
27.06 | 09:59
Най-четени
-
Лидерите на ЕС одобриха приемането на България в еврозоната
На 4 юни официално страната ни получи положителна оценка от ЕЦБ и от ЕК
27.06 | 00:31
-
Жежък ден, но надвечер започва да вали, ще има и гръмотевични бури
Максимални температури - между 35° и 40°, малко по-ниски в североизточните райони и по...
27.06 | 08:00
-
Най-важното, което трябва да проверите, ако ви предстои продажба на имущество или кола
Ако установят такива задължения, те не могат да изповядат сделката преди плащането на дълга
27.06 | 09:15