Френска гей двойка влиза в историята 29.05 | 08:42

Двама мъже ще сключат първия легален брак в Монпелие

От Христина Рафаилова

Френска гей двойка ще влезе днес в историята. Двамата мъже ще бъдат първите, които ще минат под венчилото, след като в страната бяха разрешени еднополовите бракове, съобщава The Independent. 

40-годишният Винесент Оутен и 30-годишният Бруни Болей ще си кажат "да" във френския град Монпелие. 

Церемонията ще бъде пищна, с над 600 гости, сред които представители на правителството и световни медии. Тя ще се проведе само три дни след като десетки хиляди излязоха на протест срещу закона, позволяващ еднополовите бракове в Париж. 

Двойката ще встъпи в граждански брак, като церемонията ще бъде водена от кмета на Монпелие – Хелен Мандрьо. Тя е беше една основните фигури, допринесли за легализирането на съжителството на хомосексуалните. 

Водещи

Най-четени