Хванаха 70 мигранти в наш камион в Хърватия 03.10 | 09:53
Арестувани са и двамата български шофьори

Хърватската полиция откри 70 нелегални мигранти в камион, управляван от двама български граждани. Те са на възраст 19 и 29 години. Задържани са край град Винковци, в източната част на Хърватия, предаде БГНЕС.
При проверката на техния камион са открити 70 мигранти. Всички те са били без документи за самоличност. Сред тях има и едно дете на 13-14 години. Всички те са прехвърлени в полицейското управлението във Винковци. Двамата българи са задържани и предадени на следствието. Срещу тях е повдигнато обвинение за незаконно движение и престой на територията на Хърватия.
Съдебните власти в Хърватия започнаха разследване за изясняване на начина, по който са влезли нелегалните мигранти на тяхна територия. Нелегалните мигранти ще бъдат върнати обратно в страната, от която са дошли, се казва още в полицейското съобщение. Инцидентът е станал в понеделник в 23:00 часа местно време.
Водещи
-
Ново 20! Боби Ваклинов прави народно движение (ВИДЕО)
Журналистът подчерта, че основната кауза на движението ще бъдат децата – „Нашата България“,...
20.05 | 15:30
-
„Политико”: Белгия иска ЕП да свали имунитета на евродепутата Никола Минчев
Разследват предполагаемото му участие в корупционен скандал, свързан с китайска технологична...
20.05 | 15:18
-
ЕС със 17-и пакет санкции срещу Русия
Европа заплаши Москва с по-тежки наказания, ако не се съгласи на примирие в Украйна
20.05 | 15:10
Най-четени
-
Синдикати: Готови сме отново за стачка в градския транспорт
Синдикатите са против сливането на транспортната система в едно дружество.
20.05 | 09:45
-
Метрото продължава да работи с допълнителни влакове въпреки възстановеното движение на наземния транспорт
Шестдневна блокада
20.05 | 08:45
-
Откриват паметник за лекарите, загинали от COVID-19
Паметникът се намира в двора на болницата, вляво от входа на параклиса.
20.05 | 10:15
-
Васил Терзиев поиска от Теменужка Петкова да се произнесе до 3 дни за сметосъбирането
Те са предоставени в края на март на Агенцията по обществени поръчки, която е подчинена на...
20.05 | 12:15