Хизбула плаши със 100 000 въоръжени до зъби бойци 19.10 | 10:47
Хасан Насрала обвини партията "Ливански сили" в откриване на огън по негови сподвижници и по членове на шиитското движение "Амал", отнемайки живота на 7 души, както и че се въоръжава с цел да предизвика гражданска война в Ливан
Лидерът на ливанската шиитска партия "Хизбула", Хасан Насрала заяви, че движението му има 100 000 въоръжени и обучени бойци и предупреди християнската партия "Ливански сили" да не опитва да предизвика гражданска война, предаде Франс прес, цитирана от БТА.
Припомняме, че именно Хизбула е организацията, която пое отговорност за страшния атентат преди години на летище Сарафово край Бургас.
Насрала обвини партията "Ливански сили" в откриване на огън по негови сподвижници и по членове на шиитското движение "Амал", отнемайки живота на 7 души, както и че се въоръжава с цел да предизвика гражданска война.
"Хизбула" и "Амал" организираха в четвъртък демонстрация пред Съдебната палата в Бейрут, за да поискат да бъде заменен съдия Тарик Битар, който води делото за гигантската експлозия на пристанището в Бейрут през 2020 г., убила над 200 души.
Двете формации обвиняват "Ливанските сили", че са разположили снайперисти на покривите на няколко сгради и са открили огън по демонстрантите.
Водещи
-
Честита Нова година!
01.01 | 00:01
-
В кои големи градове у нас посрещат Нова година на площада
Какви са мерките за сигурност и каква ще е програмата на празницка наоткрито
31.12 | 18:00
Най-четени
-
Честита Нова година!
01.01 | 00:01
-
Франция не намира доказателства за атака на Украйна срещу резиденцията на Путин
Това твърди Le Monde, позовавайки се на източник, близък до президента на Франция Еманюел...
31.12 | 11:00
-
Еврото: Всичко, което трябва да знаете
31.12 | 10:00
-
Новогодишният празничен концерт на площад "Княз Александър I" ще събере празнуващи
Той започва в 21:30 ч
31.12 | 10:18