Хилари Клинтън заплаши Сирия с катастрофално нападение 08.07 | 12:02
Щатският държавен секретар предупреди, че сирийската държава рискува да се срине, ако не спре насилието и не стартира реформи

Държавният секретар на САЩ Хилари Клинтън предупреди в неделя, че времето на сирийския режим изтича и че той трябва да започне политически реформи, за да спаси страната от "катастрофално нападение", информира AFP.
"Трябва да е пределно ясно на тези, които подкрепят режима на Асад, че техните дни са преброени", каза Клинтън пред репортери по време на международната конференция по проблемите в Афганистан, която се провежда в момента в Токио.
Наред с това Клинтън призна, че намеренията на пратеника на ООН и арабската лига Кофи Анан да убеди режима на Башар Асад да спре бруталните репресии срещу режима, са се оказали трудни за изпълнение.
Самият Анан в интервю за френският ежедневник Le Monde заяви, че неговият план от шест точки за спиране на насилието в Сирия до момента не е дал резултат и няма гаранции, че ще успее.
Според активисти на опозицията близо 17 хиляди души са загинали след началото на бунтовете от март миналата година.
"По-скорошният край на насилието и стартирането на политически реформи ще доведе не само до по-малко бъдещи жертви, но и до шанс да се спаси сирийската държава от катастрофално нападение, което ще бъде опасно не само за страната, но и за целия регион", каза още Клинтън.
В петък държавният секретар на САЩ бе гост на разговори по темата "Сирия" в Париж. Тогава международната общност призова за засилване на натиска върху сирийския президент Башар Асад да предаде властта.
Водещи
-
Радев сезира КС заради референдума за еврото
Това съобщиха от Прессекретариата на държавния глава
23.05 | 17:20
-
Борисов:Силата на кмета е да бъде сред хората, да бъде един от тях
Изборите в трите населени места ще се проведат на 15 юни.
23.05 | 17:00
-
Тръмп въвежда мита от 50% върху вноса от ЕС
Американският президент Доналд Тръмп ще въведе мита от 50% върху вноса от Европейския съюз от...
23.05 | 16:40
-
Скъпа грешка: Защо не трябва да доливате резервоара докрай
Бензиностанциите връщат излишното гориво, а вие плащате за въздух
23.05 | 16:00
Най-четени
-
НСИ: С 2 години повече живее българинът след COVID пандемията
Обяснението е просто - сравнението се прави с години, в които пандемията от COVID-19 още не...
23.05 | 09:45
-
Васил избра Адриана. Мартин предложи брак на Даниела на големия финал на „Ергенът“
След двете изключително романтични и открити срещи на Васил с Росица и Адриана, Пенев се...
23.05 | 11:59
-
Германия разполага още войски в Литва
„Сигурността на нашите балтийски съюзници е и наша сигурност“, заяви Мерц в четвъртък.
23.05 | 12:15
-
Пеевски предлага: Спиране на партийната субсидия и отнемането на държавни и общински публични сгради за партии
Предложението на лидера на „ДПС - Ново начало” коментираха от „Продължаваме Промяната -...
23.05 | 13:23