Холивудски звезди даряват по един милион щатски долара в подкрепа на стачкуващите си колеги 03.08 | 15:15
Те създадат фонд за подкрепа на актьорите

Холивудски звезди даряват по един милион щатски долара в подкрепа на стачкуващите си колеги, съобщи Франс прес.
Сред дарителите са Мерил Стрийп, Джордж Клуни, Мат Деймън, Дуейн Джонсън, Леонардо Ди Каприо, Никол Кидман, Джулия Робъртс, Опра Уинфри. Те създадат фонд за подкрепа на актьорите.
Гилдията на екранните актьори стачкува от средата на юли. Сред исканията са по-добро заплащане и регулации в използването на изкуствен интелект в кино и телевизионната индустрия. Тъй като сценаристите също стачкуват, производството на филми и сериали в САЩ практически е спряно.
Средствата във фонда за подкрепа на актьорите са събрани през последните три седмици и възлизат на повече от 15 млн. щатски долара.
"Развлекателният сектор е в криза и синдикалната организация на сценичните актьори получава 30 пъти повече искания за финансова подкрепа в сравнение с периода преди стачката", се казва в съобщение на фондацията, която ще управлява набраните средства.
Тази подкрепа цели актьорите да могат да плащат задълженията си, да не загубят домовете си, да хранят семействата си, да плащат медицинските си разходи, да купуват лекарства, се казва още в съобщението.
Макар някои актьори да са изключително добре платени, 86 процента от 160 000 членове на синдикалната организация печелят по-малко от 26 500 долара годишно, обяви актрисата Фран Дрешър, председател на синдиката на Гилдията на екранните актьори пред "Ню Йорк таймс".
Водещи
-
Ръст е регистриран при производството на лекарствени вещества и продукти
По-значителен спад в преработващата промишленост е отчетен при производството на метални...
08.08 | 12:15
-
Държавата отпусна над 1,365 млн. лв. на Областната администрация София-град за стопанисване и управление на парк „Врана“
Въпреки това обаче, към този момент това не се е случило и паркът остава затворен.
08.08 | 11:59
-
Собственици на малки бензиностанции сигнализират за спрени доставки заради липса на биоетанол
Сериозен недостиг на бензин се наблюдава в България заради липса на биодобавка
08.08 | 11:15
-
Увеличава се опасността от разпалване на пожари в следващите дни
Причината е настъпващият нов доста дълъг сух период с високи температури.
08.08 | 10:15
Най-четени
-
Дебора: За мен пускането Георги за 10 000 лева е просто абсурдно
"Смятам, че това е подигравка не само за мен, а и за жените, които биват насилвани от мъжете...
08.08 | 09:15
-
Рачев: За този уикенд ни очаква доста топло и сухо време
Този юли е бил третият най-топъл юли от началото на измерванията
08.08 | 09:45
-
От днес, 8 август, цените на стоките и услугите в България трябва да са представени в две валути – и в лева, и в евро
Етикетите трябва да показват с еднакъв шрифт двете цени, но няма изискване коя да е водеща –...
08.08 | 09:59