Холивудски звезди популяризират Полша като председател на ЕС 16.09 | 08:00
Натали Портман и Ръсел Кроу са главни действащи лица в 12-минутно клипче за Полша
Натали Портман и Ръсел Кроу - двете холивудски звезди популяризират Полша в нов клип, посветен на европейското председателството на страната. Клипът беше представен от полския външен министър Радослав Сикорски, предаде ДПА, цитирана от БТА.
Дванайсетминутното филмче, видяно от около 168 000 души в YouTube, показва архивни записи на интервюта с Портман и манекенката Линда Еванджелиста, които казват, че имат полски корени. В клипа се появява и актьорът Робърт Редфорд, който казва, че е бил "впечатлен" от антикомунистическите революции, разтърсили Полша през 80-те години на 20-ия век. Кроу си спомня как е карал колело в неочаквано разразила се снежна буря в полския град Познан.
Полската опозиционна партия "Право и справедливост" обаче се отнесе критично към филмчето и попита дали актьорите знаят, че записи на техни интервюта се използват за популяризиране на полското председателство на ЕС. Интересното е, че Сикорски не направи коментар по този въпрос.
Водещи
-
Първан Симеонов: Между ПП-ДБ и Президентството има вежлив тон, това ми се струва следващото възможно мнозинство
По думите му от година насам между ПП-ДБ и Президентството има вежлив тон.
20.01 | 09:30
-
Мартин Карбовски: Не сме с вас, господин Президент. Вие бъдете с нас!
Искахте промяна? Вземете си я. Дайте шанс на недоволството си, не на Радев, зове журналистът
20.01 | 09:15
-
Бургас става третата област в страната, която официално влиза в грипна епидемия
Учениците пред екраните, болниците затварят врати
20.01 | 08:59
-
Експерти: Румен Радев няма време да регистрира партия
Ганев изрази мнение, че Радев ще опита да се представи като легитимна алтернатива на всичко,...
20.01 | 08:45
Най-четени
-
Президентът Румен Радев ще депозира оставката си
До този момент няма случай на подадена оставка от президент на България.
20.01 | 08:30
-
Бургас става третата област в страната, която официално влиза в грипна епидемия
Учениците пред екраните, болниците затварят врати
20.01 | 08:59