Ципрас: Няма да има намаляване на заплатите и пенсиите 29.03 | 10:56
Проблемът с ликвидността, пред който е изправена гръцката икономика, ще бъде решен при приключването на преговорите с Брюксел за реформите
Няма да има намаляване на заплатите и пенсиите. Няма да има масови уволнения и съкращения. Няма да има и други подобни мерки, които да доведат до по-сериозна социална криза в страната. Това каза гръцкият премиер Алексис Ципрас, който отхвърли и възможността в страната да се проведат нови предсрочни парламентарни избори.
"На този етап не виждам необходимост от среща на лидерите на политическите партии, но аз имам готовност за среща с лидера на Нова демокрация и бивш премиер Андонис Самарас, ако той има желание да получи информация за случващото се в държавата", поясни премиерът. "Проблемът с ликвидността, пред който е изправена гръцката икономика, ще бъде решен при приключването на преговорите с Брюксел за реформите. Няма нужда от трети заем или нов меморандум", каза още Ципрас в интервю за вестник "Рилнюз".
Ципрас категорично защити финансовия си министър Янис Варуфакис, както и тези на административната реформа Йоргос Картугалос и на отбраната Панос Каменос. Според него има "организирана атака срещу тях за дискредитирането им". Аз лично съм доволен от работата с тях, подчерта Ципрас.
Борбата срещу корупцията остава сред приоритетите на правителството, каза Ципрас и поясни, че когато става въпрос за приватизация кабинетът не използва този термин, защото става въпрос за "консорциуми с голямо държавно участие, за да може да бъде защитен общественият интерес".
Водещи
-
Анита Мейзер пак разтърси Нета: На умирачка съм!
През 2021 г. любителката на фатално садо-мазо качи своя снимка от болничното легло,...
03.02 | 16:30
-
Християн Гущеров зарязал Светлана заради знойна Ергенка? (СНИМКИ)
Вижте коя е хубавицата, заменила майката на 4те му деца
03.02 | 17:47
-
И без американски грантове: Гей парад ще има - на 14 юни
Организаторите отричат посолството на САЩ да им е отпускало по 100 хиляди долара годишно за...
03.02 | 17:30
-
Сеизмолог: Земетресенията в Егейско море показват началото на нова вулканична активност
Ако нсе случи земетресение с магнитуд 7,0 по Рихтер, Кушадасъ и Бодрум трябва да се подготвят...
03.02 | 17:17
Най-четени
-
Продължава разследването на двойното убийство във Вакарел
От прокуратурата заявиха, че има данни по разследването, че жената е споделяла за проблеми със...
03.02 | 09:30
-
Нов бум на телефонните измами
Основният индикатор, че е измама е че по телефона се искат пари.
03.02 | 09:59
-
Най-сетнe! Рачков показа новата (СНИМКА)
Не е ясно кога точно е започнала връзката между двамата
03.02 | 14:30
-
Слави Василев: Не са разпределили порциите, затова не се разбират и за втория ешелон
Ролята на тези управляващи не е да изправят държавата на крака, първата им грижа е да се...
03.02 | 15:10