Чехия отново задържа токсичен алкохол 16.10 | 17:28
Течността е била предназначена за продажба и е могла да убие хиляди
Инспектори по хранителната безопасност в Чехия са иззели 7 600 бутилки с алкохол с предполагаемо съдържание на метил, предаде Reuters.
Според властите веществото е могло да убие хиляди.
Бутилки от ром по 420 милилитра с обща стойност 3 300 литра са задържани в незаконен склад в Злин.
"Това е много токсична течност, която производителят е готвел за дистрибуция и продажба на едро", казаха здравните инспектори.
Чешките власти забраниха продажбата на алкохол в страната през септември, след като 28 души загинаха от натравяне от консумация на алкохол със съдържание на метил.
Правителството въведе нови правила за продажбата на напитки и ограничението беше частично вдигнато на 26 септември 2012г. Новите мерки предвиждаха маркиране на алкохола със специален стикер, който се предоставя от държавата.
Водещи
-
Нови правила за добавката за "клас" влизат с бюджет 2026
Кабинетът въвежда почасово изчисляване на трудовия стаж
25.06 | 08:44
-
Днес преди обяд ще преобладава слънчево време
Атмосферното налягане е и ще остане малко по-високо от средното за месеца.
25.06 | 08:31
-
Васил Велев: Бюджетът стъпва на по-реалистична основа, но реформите можеха да бъдат по-смели
Според председателя на АИКБ дефицит от 5,7% е необичайно висок на фона на растяща икономика
24.06 | 21:00
-
Променят движението в София заради Деня на Независимостта на САЩ
Вижте къде е забранено движението и паркирането
24.06 | 20:45
Най-четени
-
Днес преди обяд ще преобладава слънчево време
Атмосферното налягане е и ще остане малко по-високо от средното за месеца.
25.06 | 08:31
-
Нови правила за добавката за "клас" влизат с бюджет 2026
Кабинетът въвежда почасово изчисляване на трудовия стаж
25.06 | 08:44
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
"Биг Брадър" в София: Суперкамери ще следят за десетки нарушения на пътя
Какво представляват новите устройства?
24.06 | 11:00