Ясна е самоличността на терориста от Суруч - 20-годишен, вербуван от джихадистите 22.07 | 15:27
След кървавия атентат Турция остана без Twitter

Турският гражданин Абдуррахман Алагьоз, на 20 години, е извършителят на нападението, съобщава вестник Beser Haber, позовавайки се на местната полиция.
Говорител на турските власти потвърди, че ДНК анализите са потвърдили, че атентаторът е 20-годишен мъж от югоизточната провинция Адъяман.
Терористът е отговорен за смъртта на 32-ма души след атентата в турския град Суруч в близост до сирийската граница.
"Разследването е в ход, но Алагьоз остава основният заподозрян", добавя вестникът. Майката на атентатора беше цитирана от медиите като каза, че самата тя е загубила контакт със сина си преди около 10 дни, а преди това той е бил в чужбина за половин година, заедно с по-малкия си брат.
Центърът на Суруч е място за срещи на турските кюрди, които имат намерение да отидат в Сирия, за да си върнат Кобани, кюрдски град, който в момента е под властта на "Ислямска държава". Смята се, че само преди няколко седмици Алагьоз е бил вербуван от джихадистите.
Турското правителство е блокирало достъпа до Twitter заради съдебно решение заради ситуацията в Суруч.
Водещи
-
Протести в цялата страна за запазване на лева ОБЗОР
31.05 | 18:00
-
Подробен месечен хороскоп за всички зодии през юни
Вижте какво ви очаква през следващия месец
31.05 | 17:40
-
В София се проведе протестно шествие срещу насилието над деца
"Да бъдем нетърпими към проявите на насилие, да бъдем подкрепящи към децата-насилници, които...
31.05 | 17:20
Най-четени
-
Рядка екзотична змия откриха в центъра на Варна
Влечугото е уловено и предадено в спасителния център на варненския зоопарк
31.05 | 13:40
-
Бойко Борисов: Цените ще бъдат и в евро, и в лева
Всеки, опитал да спекулира - ще бъде санкциониран, предупреди лидерът на ГЕРБ
31.05 | 13:00
-
Протести в цялата страна за запазване на лева ОБЗОР
31.05 | 18:00
-
Радев: Протестите и проучванията показват, че хората държат думата им да бъде чута
Президентът поздрави протестиращите с искане референдум за еврото и за запазване на българския...
31.05 | 12:20