Сеизмолог: През нощта имаше 10 микроземетресения 03.08 | 09:24
Те са били с магнитуд 2 и гражданите не са ги усетили
През изминалата нощ имаше още около 10 микроземетресения, които са с магнитуд под 2 и които никой не ги е усетил. Нещата вървят в нормалната посока". Това заяви проф. д-р Николай Милошев, директорът на Геофизичния институт към БАН.
"Това беше една съвсем спокойна в сеизмично отношение нощ", допълни сеизмологът. Той беше категоричен, че ситуацията се нормализира.
В четвъртък земетресение от 4,1 по скалата на Рихтер беше регистрирано в района между Гоце Делчев, Банско и Сандански. Според данните на Европейския сеизмологичен център епицентърът на труса бил на 18 км северозападно от Гоце Делчев, 55 км югоизточно Благоевград и на 114 км южно от София, на дълбочина 2 км.
Водещи
-
Паметникът на Георги Аспарухов и Никола Котков на Витиня е бил вандализиран от фенове на ЦСКА
За това съобщиха от синята организация "Левски фемили".
24.06 | 12:45
-
Експерти посочиха кои уреди са най-големите консуматори на ток през лятото
Климатиците като основен консуматор през жегите
24.06 | 12:30
-
Минималната работна заплата е нараснала с 55,5% за 3 г.
Минималната работна заплата за 3 години от 2024 г. е нараснала с 55,5%, информира Иванов.
24.06 | 12:15
-
Румен Радев: Американските самолети ще напуснат до края на месеца
Американските военни самолети на летището в София
24.06 | 12:00
Най-четени
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
"Биг Брадър" в София: Суперкамери ще следят за десетки нарушения на пътя
Какво представляват новите устройства?
24.06 | 11:00
-
Делян Добрев официално е вън от политиката и парламента
От своя страна Бойко Борисов подчерта, че партията не се разделя с Добрев, а става дума за...
24.06 | 11:15