Сектанти изгориха живо бебе на 3 дни в Чили 26.04 | 13:29
25-годишната му майка нямала нищо против жертвоприношението
Чилийската полиция арестува четирима души, изгорили живо бебе в сектантски ритуал, защото лидерът на сектата заявил, че краят на светата наближава и детето било Антихриста, предаде AP.
Убитото момиченце било само на три дни. То било "принесено в жертва" в град близо до чилийското пристанище Валпарайсо на 21 ноември, като било хвърлено в огън. Майката на бебето – Наталия Гуера, за която се твърди, че е дала одобрение за жертвоприношението, е сред арестуваните.
"Бебето беше голо. Те бяха залепили с лепенка устата му, за да не може да издаде писък... тогава я хвърлили в огъня", твърди Мигел Ампуеро от полицията.
Служителите на реда още претърсват къщата, в която сектата е извършвала ритуалите си. Според властите в Чили сектата се състои от 12 души, създадена е през 2005 година и е водена от Рамон Густаво Кастило Гаите. Въпросният 36-годишен мъж остава на свобода.
Всички в сектата са имали професия и висше образование. Полицията има данни, че тарторът на сектата за последно е видян да пътува за Перу, като оттам е закупил растение, което има халюциногенни свойства и чрез него е контролирал членовете на групата.
Водещи
-
Биляна Дудова ще се изправи срещу рускинята Амина Танделова в битка за сребърния медал
Българската националка и състезателка на СКБ „Юнак – Локомотив“ – Русе записа две победи от...
07.02 | 17:40
-
„БСП – Обединена левица“ подкрепя бойкота на супермаркетите
На 13 февруари в магазините не трябва да има купувачи, за да покажем, че няма да търпим повече...
07.02 | 17:20
-
Кабинетът "Желязков" замрази военното споразумение с Украйна
Това стана ясно по време на блицконтрола в Народното събрание днес
07.02 | 16:45
Най-четени
-
Росен Желязков: Важно е да увеличим приходите и да осветлим сивата икономика
Данните за последното тримесечие ще определят бюджетната рамка
07.02 | 12:45
-
МВР започва масирани проверки по пътищата
Министерството на вътрешните работи започва масирани полицейски операции по цялата...
07.02 | 10:30
-
Проф. Ангелов за вейповете: Битката ще е голяма, но няма да отстъпим и крачка назад
По думите му контролът ще се осъществява от подчинените на МВР органи.
07.02 | 12:30