Силвия Митева спечели бронзов медал в Италия 27.03 | 19:53

Родната гимнастичка се представи отлично на бухалки в Пезаро

От Константин Симидчийски

Силвия Митева спечели бронзов медал в изпълнението си на бухалки по време на Световната купа по художествена гимнастика в Пезаро (Италия), с което и се качи на подиума на победителите.

Българката събра актив от 27,150 точки от страна на съдиите, което и в крайна сметка я прати на трета позиция в крайното класиране. Победителка на бухалки стана представителката на Беларус Любов Чаркашина, докато втора остана Дария Кондакова от Русия.

Силвия Митева участва и във финала на лента, но там родната гимнастичка се представи по-зле, заемайки шеста позиция в класирането. Представянето й на бухалки и лента все пак й позволи да навакса изоставането си в многобоя, заемайки седмо място в крайното класиране със сбор от 106,425 точки. Цветелина Стоянова от своя страна остана 29-та с 98,375 точки.

Ансамбълът на България зае шесто място на съчетание с два обръча и три ленти, където спечели Беларус. На съчетанието с пет топки нашите останаха седми, а Италия триумфира със златото за радост на домакините.

Следващото състезание за Световната купа е в Каламата, Гърция, от 15 до 17 април.