София е с нов омбудсман 29.05 | 20:02
Лилия Енчева-Христова заема мястото на Ангел Стефанов
Лилия Енчева-Христова е новият градски омбудман на София. Тя заема мястото на досегашния обществен посредник Ангел Стефанов, който беше на поста десет години.
Столичният общински съвет я избра с тайно гласуване. "За" гласуваха 44 общински съветници, "Против" бяха трима, деветима се въздържаха, а три гласа бяха невалидни, предаде "Стандарт".
Новият омбудсман на София заяви, че ще работи според принципите на прозрачността, отговорността, отчетността и в полза само на гражданите.
Лилия Енчева-Христова е филолог по образование, има стаж в Софийския градски съд, досега е работила в Националното сдружение на общините. Била е и секретар на община "Лозенец", когато районен кмет е бил настоящият общински съветник Прошко Прошков.
Общественият посредник в София съдейства за спазването на правата и законните интереси на гражданите пред администрацията и общинския съвет; приема жалби на граждани и извършва проучването им; може да се самосезира и да получава по негово искане официална кореспонденция на местната управа.
Водещи
-
Политическите реакции за приетия Бюджет 2026
От "Продължаваме Промяната" искат президентът да наложи вето
24.07 | 21:00
-
Меркурий вече не е ретрограден: За всяка зодия започва нов етап през 2026 г.
Отговорите идват, недоразуменията ще бъдат изяснени
24.07 | 20:30
-
Отвлечената от пастрока си Наталия се прибра у дома
Майката: Никога не съм губила надежда и я очаквах
24.07 | 20:15
Най-четени
-
Българите в Гърция могат да получат по 150 евро за дете
Извънредната помощ е за семейства с деца, които отговарят на подоходните условия
24.07 | 14:45
-
Липсвали пет болта на джантата: Спряха камион с пропан-бутан заради риск от инцидент
При проверката е установено, че липсват пет закрепващи елемента на едно от колелата.
24.07 | 12:45