135 снегорина ще чистят снега в София 07.12 | 16:40
Започна извършването на първи обработки със смеси срещу заледяване в районите Овча купел, Витоша и Панчарево

Във връзка с валежите от сняг и понижението на температурите на територията на София започна извършването на първи обработки със смеси срещу заледяване. Първите обработки са извършени в районите Овча купел, Витоша и Панчарево. Това съобщиха от Столичната община.
Снегопочистващите фирми са извършили разпръскване на смеси срещу заледяване по улици и булеварди, по които се движи градският транспорт и основни улици в районите, както и общински пътища в с.Плана, с.Железница, с.Бистрица, с.Пасарел, с. Владая, с.Мърчарво, с. Клисура и др. Направена е обработка на Южната дъга на Околовръстен път.
В Природен парк "Витоша" са опесъчени двата пътя: кв."Драгалевци" – хижа "Алеко" и кв."Бояна" – местност "Златните мостове".
В готовност на терен са 135 снегопочистващи машини. Екипите на Столичен инспекторат следят обстановката и контролират дейността на почистващите фирми. Аварийните екипи извършват обходи на терен и реагират на сигнали.
В момента градският транспорт се движи при зимни условия и изпълнява обичайните си маршрути.
Водещи
-
Христос Воскресе!
20.04 | 00:01
-
Костадинов показа как изглежда българо-гръцката граница край Рудозем (СНИМКИ)
В отчаянието си да спрат българите, гърците са сложили бетонни заграждения и са ги дублирали с...
19.04 | 18:00
-
Икономисти успокояват: Митата на Тръмп няма да засегнат България
Тяхната прогноза за повишението на цените е 3,5% на годишна база за 2025 г. и 3 процента за...
19.04 | 17:40
Най-четени
-
Христос Воскресе!
20.04 | 00:01