В София разчистват последиците от бурята 02.07 | 11:15

Днес започва работа и по възстановяване на щетите по общинската инфраструктура

От iNews

Екипите на Столична община се заемат с разчистването на пораженията, причинени от пороя, силния вятър и градушката, които се изляха над София в сряда вечерта и наводниха улици, подлези, прекършиха дървета, които изпотрошиха паркирани автомобили.

"Оставаме на терен, докато не разчистим всяка следа от бурята снощи. Днес започва работа и по възстановяване на щетите по общинската инфраструктура", съобщи кметът на София Васил Терзиев в профила си във "Фейсбук".

По думите му, най-важното е, че няма пострадали хора.

В късния следобед вчера в Столичната община (СО) бяха подадени около 100 сигнала за паднали клони и дървета, завирени пътни участъци и подлези в София заради силния дъжд.

"Реагирахме веднага и до късно снощи екипите на СО не спряха да работят по отстраняване на проблемите", посочва Терзиев. "Към тях се присъединиха и екипите от фирмите по поддръжка на зелената система и чистотата, които работят извънредно рамо до рамо с пожарната и доброволците", информира още кметът.

Първата ни задача беше да разчистим местата, където падналите дървета и клони затрудняват движението, след което продължаваме по всички останали сигнали, отчита се още Терзиев.

"Такива вечери показват и колко важна е постоянната, често незабележима работа по поддръжка на шахтите и инфраструктурата. Благодарение на нея стотиците литри вода, които се изсипаха за минути, бързо се оттекоха. Там, където имаше завирявания, те бяха причинени от огромното количество листа и клони, паднали в бурята", обяснява Терзиев.

Той изразява съжаление от загубата на красиви и стари дървета в столицата. Терзиев уверява, че през есента ще бъдат засадени нови дървета.

 

Водещи

Най-четени