Започват масови проверки на такситата в София 16.01 | 09:35
Стартира акция за неправилно паркирани таксита

Акция за неправилно паркирани таксита започват Автомобилната администрация и Центърът за градска мобилност, съобщават от пресцентъра на Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията.
Предвидени са тридневни масови проверки, както на такситата, така и на маршрутките. Целта е да се облекчи трафика и да се осигури безпрепятственото качване и слизане на граждани от масовия градски транспорт.
Стартът на проверките ще бъде даден днес (16 януари) в 12 ч. на ул. "Акад. Борис Стефанов” до Зимния дворец на спорта в кв. Студентски град.
Акцията е разпоредена от министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията Ивайло Московски.
Проверките се извършват с цел облекчаването на трафика и осигуряването на безпрепятственото качване и слизане на гражданите на масовия градски транспорт, но ще се следи и за техническата изправност на превозните средства.
Водещи
-
Володимир Зеленски подписа вчера закон, който позволява на граждани над 60-годишна възраст да служат в армията по договор
Контекст на решението
30.07 | 08:56
-
Православната църква почита днес петима от седемдесетте апостоли на Христос
Народните поверия съветват да не започвате нови дела днес
30.07 | 08:34
-
Заради пожар пътят между автомагистрала "Хемус" и "Провадия" е затворен
От полицията уточниха, че горят сухи треви и оранжерии. Към момента няма опасност за...
29.07 | 17:59
Най-четени
-
Православната църква почита днес петима от седемдесетте апостоли на Христос
Народните поверия съветват да не започвате нови дела днес
30.07 | 08:34
-
Бойко Борисов: Нямам неизпълнено обещание, пътя до селото е готов!
Планове за нови проекти
29.07 | 13:30