Пожарът в Божурище тръгнал от самозапалване на мъж, живеещ в блока 29.09 | 09:58
Семействата, останали без дом, ще получат по 1500 лв. от Общината
Семействата, които пострадаха при пожара в Божурище, ще получат по 1500 лв. помощ от общината. Това ще бъде решено на извънредна сесия в понеделник. Ще бъде открита и дарителска сметка.
Огънят отне живота на един човек и изпепели домовете на девет души. Пожарът унищожи напълно покрива и втория етаж на сградата. Блокът ще остане затворен за собствениците на апартаментите до понеделник, тъй като сградата е опасна. Ако сградата не подлежи на ремонт, тогава тя ще бъде разрушена, като семействата ще трябва да поемат разноските по разрушението. От общината обясниха, че ще направят всичко възможно това да не се случва.
"Ужас беше. Излезнахме с дрехите на гърба си, не взехме нищо. Днес, ако мога да влезна, ще влезна. Ако не, ще чакам”, каза пред камерата на БТВ Здравка Вълчева, една от жените, загубили дома си при пожара. Тя добави, че техен съсед се самозапалил в дома си и това довело до пожара. "Затворен човек беше. Не приказваше, не излизаше, но агресия не е показвал”, казва още тя. Семейството на Здравка е временно настанено в общинско жилище.
Водещи
-
Борисов с 3 варианта за бюджета
По думите му кабинетът на практика е изтеглил бюджета, тъй като не е проведено заседание на...
28.11 | 14:59
-
Панайот Панайотов изрази възмущението си от размера на коледните добавки за пенсионерите
С остра позиция по темата излезе и примата на джаза - Мими Николова. 87-годишната легенда е...
28.11 | 14:30
-
Средната брутна годишна работна заплата през 2024 г. е 27 898 лв.
Икономическите дейности, в които е регистрирано най-голямо увеличение, са „Строителство“ - с...
28.11 | 14:30
-
Мутиращият птичи грип може да предизвика тежка пандемия, по-сериозна от COVID
За разлика от COVID-19, който засяга предимно по-възрастните и уязвимите групи от населението,...
28.11 | 14:00
Най-четени
-
Асен Василев: Или нов бюджет, или нов протест
ПП-ДБ предупреждава, че промени "на коляно" са невъзможни
28.11 | 12:00
-
„Кръгът“ – премиера за България
Премиерно излъчване на сериала в България предстои в ефира на DIZI от 9 декември 2025 г. в...
28.11 | 11:30
-
29,2 л/кв. м за денонощие падна в хасковското село Царева поляна
Най-малко е бил валежът в Любимец - 2,6 литра на квадрат.
28.11 | 11:45