София без наземен градски транспорт и през уикенда 17.05 | 09:15

Метрото ще рабти по празнично разписание

От iNews

И днес София осъмна без наземен градски транспорт заради продължаващия протест на работещите в него с настояване за увеличение на заплатите.

За четвърти пореден ден не се движат трамваи, тролеи и автобуси - с изключение на тези по линиите, обслужвани от частен оператор.

Това са автобуси с номер 12, 18, 20, 21, 22, 24, 27, 29, 30, 31, 81, 86, 90, 117, 118 и 119.

Метрото продължава работа - с нормално разписание за почивните дни, предупредиха от "Метрополитен".

В ход е и подписка за безсрочни стачни действия.

Протестиращите са категорични, че няма да отстъпят от исканията си, които столичният кмет Васил Терзиев определи като нереалистични.

В събота, 17 май, "Метрополитен" ЕАД ще работи с нормално разписание за неработни и празнични дни, без прекъсване на работния си режим, за да осигури транспортната услуга в столицата.

С оглед продължаващата блокада на наземния транспорт, от екипа на столичното метро е създадена предварителна организация за пускане на допълнителни мотриси и намаляване на интервалите на движение на влаковете по всички линии на метрото, в зависимост от пътникопотока през почивните дни.

Повече информация за движението на влаковете може да получите от официалния сайт на дружеството.

Водещи

Най-четени