Софиянци ще могат да заявяват и плащат винетки за паркиране в синя и зелена зона електронно 09.06 | 18:30
Това съобщи председателят на Столичния общински съвет Георги Георгиев:

Между 30 хиляди и 35 хиляди софиянци ще могат да заявят по електронен път годишни винетки за синя и зелена зона за паркиране в града през страницата на Центъра за градска мобилност в Интернет. Процесът е изцяло дигитализиран. Плащането също ще се извършва по електронен път, обясни председателят на Столичния общински съвет Георги Георгиев:
"Така спестяваме не просто над 170 000 листа хартия годишно, не просто над 70 000 часа на софиянци всяка година, но и стотици часове работно време на служителите на ЦГМ, които проверяват за злоупотреби, които намаляват, но все още продължават с какви ли не креативности, които ни се представят".
На телефон 0 700 13 233 ще можете да се свържете със сектор "Локално платено паркиране", където ще получите повече разяснения.
Водещи
-
Иран и Израел си размениха нови въздушни удари
14.06 | 10:00
-
Заради екотакса: Бялата и черната техника поскъпват с 10%
Най-тежката техника ще поскъпне най-значително
14.06 | 09:45
Най-четени
-
Заради екотакса: Бялата и черната техника поскъпват с 10%
Най-тежката техника ще поскъпне най-значително
14.06 | 09:45