"Лъвиците" срещат Украйна на полуфиналите в Баку 10.11 | 16:18

По програма, България и Украйна ще спорят за място на финала утре от 14:00 часа българско време

Волейболистките на Украйна ще бъдат съпернички на България в олимпийския предквалификационен турнир, който се провежда в Баку (Азербайджан). Това стана ясно, след като в последния мач от група А Чехия се наложи над украинките с 3:0 (25:19, 25:18, 25:16) гейма и така източноевропейките на второ място в групата.

В другия полуфинал Чехия ще срещне втория в класирането в нашата група В, който ще бъде определен в директен мач между домакините Азербайджан и Дания, които играят по-късно днес.

По програма, България и Украйна ще спорят за място на финала утре от 14:00 часа българско време. Вторият полуфинален двубой пък е насрочен от 16:30 часа наше време.

Само първото място в турнира гарантира участие в европейския олимпийски квалификационен турнир в Турция през пролетта, но и самото класиране за финала също може осигури квота за Истанбул, в случай на много вероятния сценарий европейски отбор да извоюва олимпийска виза от провеждащата се в момента Световна купа в Япония.