12 от най-големите клубове в Европа обявиха, че създават Суперлига, която ще удави ШЛ 19.04 | 08:00
Реакциите на новината не закъсняха и от УЕФА и ФИФА реагираха негативно. Обявилите направата на Суперлига грандове бяха заплашени с огромни санкции от футболните централи
Създаването на европейската футболна Суперлига беше официално обявена от клубовете, които стоят в създаването на конкретната надпревара, а това се случи късно вечерта снощи. 12-те клуба, които са нейни учредители, публикуваха по едно и също време в официалните си сайтове и профили в социалните мрежи, съвместен прес рилийз, в който заявяват намеренията си и дават детайли около провеждането на новия турнир, който вече среща сериозна съпротива от страна на футболните и националните власти на Европа.
"Дванадесет от водещите клубове в Европа днес се споразумяха за създаването на нов турнир - Европейска Суперлига. Мачовете ще се провеждат в средата на седмицата, а турнирът ще бъде администриран от клубовете-основатели. Милан, Арсенал, Атлетико Мадрид, Челси, Барселона, Интер, Ювентус, Ливърпул, Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед, Реал Мадрид и Тотнъм влизат Суперлигата като основатели. Още три отбора ще се присъединят преди началото на сезона, който ще започне тогава, когато е възможно. Клубовете основатели планират да обсъдят с УЕФА и ФИФА съвместно сътрудничество, за да осигурят най-добрите перспективи пред новия турнир, както и за футбола като цяло. Създаването на Суперлигата идва в момент, в който пандемията показа колко е неустойчив съществуващия в европейския футбол икономически модел", пише в съобщението.
Реакциите на новината не закъсняха и от УЕФА и ФИФА реагираха негативно. Обявилите направата на Суперлига грандове бяха заплашени с огромни санкции от футболните централи.
Водещи
-
Правителството одобри близо 2 млн. лв. за хуманитарна подкрепа на разселени хора от Украйна 2
С приемането на настоящия акт се разрешава на Министерството на туризма да използва сметка за...
15.12 | 17:40
-
Кабинетът отпуска близо 95 хил. лв. за стипендии на деца с изявени дарби
Средствата се осигуряват за сметка на предвидените за тази цел разходи по централния бюджет за...
15.12 | 17:20
-
Личните трансфери на домакинствата: България получава повече, отколкото изпраща
В резултат отрицателното салдо на ЕС спрямо страните извън Съюза се разширява и през 2024 г....
15.12 | 16:45
-
Нови арести на полицаи, назначиха временен шеф на Пето РПУ 2
След акция в София и Ловеч са задържани 7 души за наркотици и корупция, сред тях и служители...
15.12 | 16:30
Най-четени
-
Деница Сачева: Борисов знае кога е време за мъже
По време на брифинга след срещата, Сачева акцентира върху икономическото състояние на страната...
15.12 | 11:30
-
Бившият номер 19 в света прекрати кариерата си през 2021 година и веднага след това започна да се занимава с треньорство.
"Ще бъде голяма изненада да има кабинет в този парламент."
15.12 | 10:15
-
Президентът провежда консултации с представители на ПП-ДБ
Ние смятаме, че сегашното правителство трябва да внесе удължителен бюджет и той да бъде приет...
15.12 | 11:45
-
Президентът продължава консултациите с представители на парламентарните групи в 51-вото Народно събрание за съставяне на втори редовен кабинет
Днес се проведе първият кръг от консултации - с първите две политически сили - ГЕРБ-СДС и...
15.12 | 15:45