Oбрат донесе Европейска титла на Испания и при 19-годишните 02.08 | 11:15

"Ла Фурия" продължава да доказва доминацията си в европейския футбол с нов успех на юношеската си формация

От Михаела Ганчева

Националният отбор на Испания за юноши до 19 години стъпи на европейския връх за пети път в историята си след драматичен успех над коравия тим на Чехия с 3:2 след продължения на финала на шампионата на Стария континент за възрастовата група в Румъния.

Футболистите на "Ла Фурия" изоставаха на два пъти в резултата, но показаха завиден дух и доведоха срещата до пълен обрат, което узакони и световното превъзходство на испанците във всички възрастови групи. След трумфа на мъжката формация на Мондиал 2010 в ЮАР, примера на батковците си последваха младежите до 21 години, които преди месец станаха номер едно в Европа, а сега това правят и две години по-младите им сънародници.

В 52-ата минута Ладислав Крейци вкара първия гол в полза на Чехия във финалния двубой, но хубав удар на Жон Ауртенече възстанови равенството пет минути преди края на редовното време.

Патрик Лача върна предимството в полза на чехите в 97-ата минута, но Алкасер изравни 11 минути по-късно.

В 115-ата минута отново Пако Алкасер вкара решителното и победно попадение в полза на Испания за драматичната победа с 3:2.