Александра Жекова е спортист №1 на България за месец декември 23.02 | 13:22

Сноубордистката бе класирана пред профибоксьора Кубрат Пулев

От Константин Симидчийски

Най-добрата българска сноубордистка Александра Жекова бе отличена като Спортист №1 на месец декември в традиционната анкета на пресклуб "България".

На пресконференцията присъства и нейният баща и треньор Виктор Жеков, а чаровната сноубордистка спечели в гласуването на спортните журналисти, побеждавайки в сериозната конкуренция на все още непобедения на професионалния ринг боксьор Кубрат Пулев.

Продължавам да се надявам, че нещата в България ще се променят към по-добро. Бих искала да кажа, че за мен е изключителна чест, че съм българка и че мога да се състезавам със силни нации като Канада и Щатите, и да ги побеждавам. Не бих сменила националността си, просто се надявам условията в България да се променят към по-добро за всички спортисти", каза Александра Жекова.

Сани Жекова също така разкри пред представителите на медиите, че от тази година работи с нов физиотерапевт. "Слава Богу тази година благодарение на добрия мениджмънт на федерацията по ски, ние имаме бюджет, макар и малък, и можем да си позволим да имаме физиотерапевт, който да ми помага, ако имам нужда. Той работи и с друг отбор, и е австралиец".

"Много съм доволна от старта на сезона. Постигнах три изключителни успеха. За съжаление паднах лошо на Световното в Испания. Ударих си главата, имах сътресение и травма на лицето, което ме извади за известно време от строя", продължи тя.

"След възстановяването направих добро класиране на американските екстремни игри. За съжаление и там получи една лека контузия. Не мога да кажа, че резултатите за много константни, но причина за това са и контузиите, но спортът ни е такъв".

"Надявам се на добро представяне до края на сезона в оставащите стартове от Световната купа. Дано да си запазя класирането, но целта ми всъщност е победата. Ако боят на състезателите бъде увеличен на шест, това ще направи състезанията по-интересни и ще е по-трудно. Но пък ще е по-голямо предизвикателство", завърши сноубордистката.

Треньорът на Сани и нейн родител Виктор Жеков също взе думата, разкривайки подробности относно плановете на дъщеря му за близко бъдеще.

"Планове винаги сме имали. Какво ще се случи след сезона, зависи от много неща. Трябва да си уточним бюджета, трябват средства. Имаме нужда от едно добро възстановяване. Ще започнем снежна подготовка в края на юли. Вероятно ще участваме в три старта в началото на сезона", обясни Виктор Жеков.

Водещи

Най-четени