Александра Жекова получи чек за 100 хиляди лева 26.02 | 17:18
Министър Георгиева връчи чек на българската сноубордистка за постигнатите спортни резултати

Поредно признание получи днес най-добрата ни сноубордистка Александра Жекова. Чаровната българка бе на гости в Министерси Съвет при министър-председателя Пламен Орешарски и спортния министър Мариана Георгиева.
Сани получи чек за 100 хиляди лева за страхотното си представяне на Олимпиадата в Сочи. Тя бе най-добре класиралата се спортиска от България на Игрите.
Жекова сподели, че след кратка почивка й предстои подготовка за стартовете в Испания и в Швейцария за Световната купа.
"Готови сме да се борим и да вървим напред. Имаме шанс, но е необходима много работа", каза по време на разговора с премиера българската сноубордистка. Министър-председателят Орешарски поздрави Жекова за доброто представяне на Игрите в Сочи.
"За България Саня е бронзов медалист", каза министърът на младежта и спорта Мариана Георгиева и добави, че само обстоятелства, които нямат общо с високото спортно майсторство са й попречили.
Министър Георгиева връчи на българската сноубордистка чек за 100 000 лв. за постигнатите спортни резултати.
"Създадохте много позитивни емоции и утвърдихте престижа на България на Зимните Олимпийски игри", обърна се министърът към Александра Жекова.
Треньорът на спортистката Виктор Жеков отбеляза, че това е голяма чест и изрази огромната си благодарност.
По време на разговора беше обсъдена необходимостта да се подобри инфраструктурата за зимните спортове. Треньорът Виктор Жеков изтъкна, че е добре да се обособят специални тренировъчни полигони. Той постави въпроса и за образованието на спортистите, така че да не им се налага да избират между спорта и образованието.
Водещи
-
Вълчев: Програмата по „Добродетели и религия“ ще е готова до септември
„Няма да се учи задължително религия и няма да има допълнителна натовареност“, обясни...
07.05 | 14:00
-
Гущеров наел частни детективи: Ще доказва, че Светлана се среща с мъже за пари
Това щял да използва срещу нея в съдебното дело за попечителство на децата
07.05 | 13:50
-
Страх в Хасково заради слух за списък с мишени на сексуално насилие
За списъка алармира майката на убитата Маги
07.05 | 13:40
-
Жена намушка гаджето си с нож, пострадалият - с опасност за живота
Слечаят е от самоков
07.05 | 13:30
Най-четени
-
Пеевски: Нищо не се случва в този парламент
07.05 | 10:15
-
Борисов: Няма да подкрепим отнемане на депутатски имунитети
Борисов направил допитване тази сутрин в парламентарната си група и решили да гласуват по...
07.05 | 10:45
-
Край Петрич рано тази сутрин е било регистрирано леко земетресение
Епицентърът е отчетен на около 16 км от Петрич и на 137 км от столицата София.
07.05 | 09:59