Английският шампион Лестър с първа победа за сезона 27.08 | 20:30

Играчите на Клаудио Раниери надвиха трудно с 2:1 гостуващия Суонзи

Шампионът на Англия Лестър постигна първата си победа през новия сезон във Висшата лига. След като в първите си два мача от кампанията лисиците”” записаха загуба и равенство, днес на "Кинг Пауър Стейдиъм” играчите на Клаудио Раниери надвиха трудно с 2:1 гостуващия Суонзи.

Голмайсторът на шампионите Джейми Варди откри головата си сметка за сезона, разписвайки се в 32-ата минута след страхотно подаване на Дани Дринкуотър. В 53-ата минута капитанът на Лестър Уес Морган удвои резултата, реализирайки след центриране от корнер. Само три минути по-късно домакините можеха да си гарантират успеха, след като главният арбитър Роджър Ийст отсъди дузпа за нарушение срещу Шинджи Оказаки. Зад топката застана Рияд Марез, но ударът му бе спасен с вещина от Лукаш Фабиански.

До края на мача гостите успяха да стигнат само до почетно попадение – на Лерой Фер в 81-ата минута. Първа победа за сезона в Премиършип записа и Арсенал. "Топчиите” се наложиха с 3:1 при визитата си на Уотфорд. Попаденията за успеха бяха дело на Санти Касорла в 9-ата минута от дузпа, Алексис Санчес в 40-ата и Месут Йозил в 45-ата минути.

Единственият гол за домакините реализира Роберто Перейра в 57-ата минута. Ето и още резултати от Висшата лига: Саутхамптън – Съндърланд 1:1 Евертън – Стоук Сити 1:0 Кристъл Палас – Борнемут 1:1 Челси – Бърнли 3:0.