Англия най-накрая спечели важен мач и докосва Мондиал 2014 12.10 | 00:00
"Трите лъва" разпиляха Черна гора и са лидери преди решителния мач с Полша

Английският национален отбор постигна важна победа срещу Черна гора с 4:1 в предпоследния кръг от световните квалификации за Мондиала в Бразилия през 2014-та година.
"Трите лъва" удържат първата позиция в Група Н, въпреки че досега бяха записвали победи единствено срещу утвърдените аутсайдери Молдова и Сан Марино.
Англичаните имат 19 точки, като по-рано днес Украйна се наложи с 1:0 над Полша с попадение на Андрий Ярмоленко и остава на второ място в класирането с 18 пункта.
Това означава, че възпитаниците на Рой Ходжсън задължително трябва да постигнат успех в последния 10-ти кръг във вторник срещу Полша на "Уембли". Почти сигурно е, че украинците няма да имат никакви проблеми да грабнат трите точки в своя двубой срещу скромния Сан Марино.
Черна гора пък остава на трета позиция в Група Н с 15 точки и вероятно ще сподели съдбата на България, пропускайки баражите за Мондиала в Бразилия.
Първото полувреме на дербито Англия - Черна гора премина с високо темпо, като домакините трябва да съжаляват повече за нулевото равенство на почивката. Уейн Рууни нацели гредата в 40-ата минута при добавка на избит удар на Андрос Таунсенд, а преди това отново нападателят на Манчестър Юнайтед (а и Стивън Джерард) имаше добри възможности да открие резултата.
В 49-ата минута обаче Рууни поправи грешката си, след като вратарят на черногорците Вукашин Полексич отклони удар на Даниел Уелбек - 1:0 и шести гол в 5-ти мач за острието на "червените дяволи" в световните квалификации.
Така Рууни се изравни по брой попадения с 5-ия в класацията на голмайсторите Томер Хемед от Израел.
В 62-ата минута Бранко Бошкович си отбеляза комичен автогол, след като се опитваше да попречи на Даниел Стъридж да застигне топката след отличен пас с пета на Уелбек - 2:0.
Вратарят Джо Харт направи страхотно двойно спасяване минути преди това, а звездата на гостите Стеван Йоветич разтресе напречната греда с прекрасен изстрел от около 25 метра.
В 71-ата минута все пак Деян Дамянович преодоля Харт и намали на 2:1, но набезите на гостите бяха прекършени от третото попадение във вратата им, дело на Андрос Таунсенд в 78-ата минута.
Така офанзивният халф на Тотнъм ознаменува дебюта си в световните квалификации с важен гол, който подпечтата успеха на Англия. Крайното 4:1 оформи Даниел Стъридж от дузпа в 93-ата минута на срещата.
Водещи
-
Служители на "Гранична полиция" задържаха шофьора на микробус, който избяга снощи в с. Лозенец
Гл. комисар Антон Златанов: Отчитаме значителен спад на мигрантския натиск
24.08 | 13:00
-
Новото нормално е без вода, твърди експерт
Има натрупване на сухи периоди, което води до бавното изтощаване на водните ресурси, заяви...
24.08 | 12:20
-
Средната пенсия надхвърли 1000 лв., но 40% от пенсионерите вземат минималната
Това сочат данните на НСИ
24.08 | 12:00
Най-четени
-
След преследване и катастрофа в курортното с. Лозенец: Задържаха бус, пълен с мигранти
Шофьорът избяга, издирват го
24.08 | 09:45
-
Слънчева неделя, перфектна е за плаж
Максималните температури ще бъдат между 26° и 31° в цялата страна
24.08 | 09:00
-
Огромни опашки на „Капитан Андреево” за влизане в България
Основна част от пътникопотока са от т. нар. гастарбайтери, пътуващи от Турция към страните от...
24.08 | 10:00