Анди Мъри е вторият финалист в Мелбърн 29.01 | 15:03

Британецът елиминира Милош Раонич след 5-сетова битка

Британецът Анди Мъри ще спори с Новак Джокович на финала на Аустрелиън Оупън, след като победи Милош Раонич с 4-6, 7-5, 6-7(4), 6-4, 6-2 във втория полуфинал от мъжката схема на турнира. Световният номер 2 стигна за 4-ти път до мача за титлата в Мелбърн, след като успя да обърне солидния Раонич.

Канадецът започна много силно и не даваше шансове на съперника си на собствен сервис, а от своя страна успя да постигне ранен пробив и да поведе в резултата. Втората част бе напълно равностойна, преди Мъри да успее да постигне пробив в решаващия момент и да изравни. Третият сет също бе пределно оспорван, като нито един от двамата не успя да постигне пробив и в крайна сметка се стигна до тайбрек, в който Раонич се представи изключително и отново дръпна напред.