Анди Родик изхвърли Роджър Федерер от турнира в Маями 27.03 | 09:55

Американецът записа трета победа над своя именит съперник в 24 мача помежду им

Американският тенисист Анди Родик поднесе най-голяма изненада до момента в турнира от сериите Мастърс в Маями.

Родик отстрани в третия кръг Роджър Федерер след успех в три сета 7:6 (4), 1:6, 6:4. Това е трета победа за американеца срещу своя именит съперник в 24 мача помежду им.

Двамата тенисисти предложиха един изключителен мач с много красиви отигравания. Срещата започна много равностойно като и двама взимаха лесно подаванията си и така се стигна до тай-брек. Там Родик показа по-голяма концентрация и се наложи със 7:4.

Роджър Федерер обаче отвърна на удара по най-добрия начин след като във втория сет даде само гейм на своя съперник. След това всички очакваха Федерер лесно да стигне и до успеха в мача.

В третия сет Родик отново бе максимално концентриран и бъркаше рядко. Двамата си взеха по едно подаване в началото на сета, като Федерер пропусна страхотен шанс и не използва нито една от трите точки за пробив, които се откриха пред него.

Така се стигна до третия гейм, където Анди Родик успя да пробие швейцареца за 3:2. След това при 5:4 Родик изоставаше, но с мощния си сервис успя да спечели гейма, сета и мача.

В последните седмици Родик се срина до 34-то място в ранглистата, като имаше проблеми и с различни контузии. В следващата си среща Родик ще играе срещу Хуан Монако, който се справи с Гаел Монфис.

Световният номер 1 и защитаващ титлата си Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртия кръг след лесна победа над сънародника си Виктор Троицки с 6:3, 6:4 за 85 минути.

В следващия кръг Джокович ще играе с Ришар Гаске (Франция), който победи Алберт Рамос (Испания) с 6:2, 5:7, 6:3. Петият поставен Давид Ферер (Испания) се наложи над Жулиен Бенето (Франция) със 7:6(5), 6:4.

Номер 8 Марди Фиш (САЩ) постигна победа над Кевин Андерсон (Южна Африка) с 6:4, 6:3. За четвъртия кръг се класира също Хуан Мартин дел Порто (Аржентина) след успех над Марин Чилич (Хърватия) с 6:3, 7:6 (3). В испански сблъсък Николас Алмагро победи Фернандо Вердаско с 6:3, 6:4.