Андреа Пирло донесе победа на Ювентус в градското дерби 30.11 | 21:30

Халфът с великолепен гол срещу Торино

Шампионът на Италия Ювентус спечели инфарктно с 2:1 днешното градско дерби с Торино от 13-ия кръг на Серия А, а големият герой за "бианконерите" и този път се нарича Андреа Пирло.

Вълшебникът с №21 донесе успеха на "старата госпожа" буквално в последната минута на добавеното време, когато с мощен изстрел от далечна дистанция простреля Жиле и донесе три точки на своя тим.

По това време Ювентус вече играеше с човек по-малко заради червения картон на Стефан Лихтщайнер, а двата градски съперника бяха разменили по един гол чрез Артуро Видал от дузпа и Бруно Перес.

Така Ювентус записа четвърта поредна победа в Серия А и отново дръпна на шест точки пред втория Рома, който обаче все още не е изиграл домакинството си на Интер по-късно тази вечер. Торино пък записа пореден мач без победа в последно време, като "биковете" заемат едва 15-а позиция в класирането с 12 пункта на сметката си.

Подробности за дербито между Ювентус и Торино вижте в Sporta.bg.