Андрий Шевченко спира с футбола след Евро 2012 30.05 | 15:05
Легендарният нападател обяви, че няма да продължи да играе след големия футболен форум в родината му
Легендарният украински нападател Андрий Шевченко ще сложи край на своята кариера след края на Европейското първенство по футбол през 2012-а година, което се домакинства от неговата родина и Полша. Това обяви бившият футболист на Милан и Челси в специално интервю за АФП.
"Реших да се откажа от футбола веднага след Евро 2012", каза Шева. "Това е окончателното ми решение. Всички искаме да се представим на максимално високо ниво на турнира и вярвам, че можем да се противопоставим на изявените фаворити в битката за титлата, ако късметът е на наша страна".
Шевченко е водеща фигура в украинския национален отбор през последните десетилетия и неговата страна ще се надява 34-годишният нападател да е в оптимална форма за финалите следващата година.
В края на 90-те години Шевченко бе един от редицата млади футболисти на Динамо (Киев), които правеха фурор по европейските терени. През 1999-а година той подписа с италианския гранд Милан, където се превърна в един от най-резултатните нападатели на "росонерите" в историята на клуба.
След това той имаше тежък период в английския Челси на Роман Абрамович през 2006-а година, преди през 2008-а да се върне в Милан. През 2009-а пък нападателят се върна в родния си клуб Динамо (Киев), където се превърна във вдъхновяваща фигура за младите играчи на киевчани.
Водещи
-
Боряна Димитрова: Лек спад за ГЕРБ, лек ръст за ПП - ДБ
При по-високото участие в изборите намалява относителната тежест на част от партиите, спада и...
16.12 | 21:00
-
ЕС отстъпва от забраната на коли с двигатели с вътрешно горене през 2035 г.
Автопроизводителите ще могат да продават ограничен брой бензинови и хибридни модели при...
16.12 | 20:45
-
Калоян Паргов: БСП държи на редовния бюджет
Оставката на ИБ е с цел колективната отговорност пред партията в тази тежка ситуация, заяви той
16.12 | 20:30
-
ЕС санкционира шефа на Националното движение „Русофили" Николай Малинов
Санкциите включват замразяване на активи и забрана за пътуване на висшите представители на...
16.12 | 20:15
Най-четени
-
Politico: Лидерите на България и още 7 страни от ЕС искат пари, т.к. руската заплаха се засилва
Според властите им разходите за осигуряване на сигурността в региона не трябва да се поемат от...
16.12 | 14:45
-
Скъпотия? Ето кой плаща най-здраво за ЧНГ
Данните показват, че огромна част от туристите са направили своите резервации още през...
16.12 | 12:45
-
Александър Колячев: КЗП следи цените на 5 млн. продукта ежедневно 2
И посочи, че зелето е чудесен традиционен продукт, който в момента е на добра цена.
16.12 | 12:15
-
Седем са кандидатите за европейски прокурор от България
Срокът за кандидатстване беше от 24 ноември до 12 декември
16.12 | 14:20