Ансамбълът остана на 4-то място в Европа 13.06 | 19:53

нашите гимнастички събраха 34.299 точки в многобоя

От iNews

Ансамбълът на България по художествена гимнастика се класира на 4-то място на Европейското първенство, което стартира днес в Баку (Азербайджан).

Гимнастичките Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова, Михаела Маевска-Величкова и Христиана Тодорова изиграха много добре първото си съчетание с пет чифта бухалки и получиха втора оценка от 17.666 точки.

Възпитаничките на Ина Инаниева направиха грешка на три топки и две ленти, което им коства място сред медалистките. Те получиха седма оценка - от 16.633 точки и събраха общо 34.299 точки. Националният ансамбъл има шанс да се бори за медалите в отделните уреди.

Европейската титла отиде при отбора на Русия, който събра 36.566 точки. Руските гимнастички имаха първи оценки и на двете композиции. Второто място остана за Италия с 34.749 точки, а на трето място се нареди Израел с 34.383 точки. Големият провал днес бе при световните шампионки от Беларус, които след много грешки останаха на последно място.

Утре ще започне надпреварата при жените, където Мария Матева и Невяна Владинова ще се включат в многобоя.