Антоанета Стефанова спечели сребърен медал в Пекин 14.12 | 08:35

Българската гросмайсторка се пребори за отличието в турнира по блиц на Световните игри по интелектуални спортове

Най-добрата българска шахматистка Антоанета Стефанова спечели сребърен медал на Световните игри по интелектуални спортове, които се провеждат в китайската столица Пекин. Българската гросмайсторка се пребори за отличието в турнира по блиц (ускорен шах с времева контрола 3 минути) сред 16 участнички в надпреварата.

Победителка стана световната шампионка Хю Инфън от Китай с актив от 11,5 точки. Стефанова е втора с 9,5 точки, колкото има и третата Анна Музичук от Словения. Нашата представителка обаче има две победи повече от съперничката си, което й позволи да се окичи със сребърния медал.

При мъжете пък триумфира французинът Максим Лаграв, среброто остана за Александър Гришчук от Русия, а трето място зае Шахрияр Мамадяров (Азербайджан).

В оставащите дни до края на Световните игри по интелектуални спортове престои блинд турнирът (играе се без шахматна дъска), който ще се проведе в 7 кръга по Швейцарска система в два дни.