Антонио Конте е новият старши-треньор на Ювентус 31.05 | 17:01

Бившият капитан на "бианконерите" поема клуба, след днешното уволнение на досегашния наставник Луиджи Дел Нери

От Константин Симидчийски

Ювентус официално представиха новия си старши треньор Антонио Конте, който подписа с клуба до юни 2013-та година и ще наследи освободения по-рано през деня Луиджи Дел Нери.

Информацията за смяната на поста в "старата госпожа" беше известна от няколко дни, но едва днес ръководството официализира решението си. В присъствието на президента Андреа Анели и на директора Бепе Марота Конте подписа двегодишния си договор.

"Искаме да печелим и искаме да го правим с Антонио Конте. Това е първото парченце от мозайката, която нареждаме, за да стигнем до успеха", заяви доволният президент на "бианконерите".

"Неговата визитка говори сама за себе си, той е треньор, който винаги е постигал нужните резултати, побеждавал е и се е раздавал", сподели мнението си Джанлуиджи Буфон.

Конте прекара 13 сезона в Ювентус като играч на клуба. Спечелил е Междуконтинентална купа, Шампионската лига, Суперкупата на Европа, Купата на УЕФА, пет пъти Серия А, Купата на Италия и четири Суперкупи на Италия.

За Юве той има 419 мача и е реализирал 44 гола, а като треньор започва в Сиена, асистирайки на Ди Канио. В последствие застава начело на Арецо, Бари, Аталанта и Сиена.

Водещи

Най-четени