Аоияма с 3-та загуба в Осака, Великите шампиони безгрешни 16.03 | 11:43
Даниел Иванов дели 3-тото място с още деветима сумисти

Даниел Иванов записа трето поражение в 7-ата си схватка на големия турнир по сумо в Осака.
Единственият останал български представител в елитната дивизия "Макуучи” беше изтласкан от дохьото с любимата си техника "ошидаши”. Аоияма не можа да спре офанзивната маневра на по-ниско квалифицирания "магаешира-14” Чийонокуни и вече е с баланс 4 победи и 3 загуби.
Това поставя родния "магаешира-8” на трето място във временното класиране, като дели позицията си с "одзеки” Какурю, "одзеки” Кисеносато”, "магаешира-16” Ваканосато, "магаешира-15” Дайдо, "магаешира-9” Йошиказе и Фуджиазума, "магаешира-8” Кьокутенхо, "магаешира-12” Масунояма и именно Чийонокуни.
"Одзеки” Котоошу се отказа от участие на турнира в Осака заради контузия и до края на състезанието ще му бъдат начислявани служебни загуби.
На практика Калоян Махлянов ще завърши с 1 победа и 10 загуби, като за следващия турнир ще бъде поставен в положение "кодобан” – това означава, че ще трябва да защитава ранга си.
Великите шампиони Хакухо и Харумафуджи записаха очаквани победи, като Хакухо продължава перфектния си поход към титлата.
Той приложи успешно техниката "йорикири” срещу "магаешира-3” Токитенку и продължава да бъде едноличен лидер.
Победителят от последния турнир в Токио Харумафуджи записа 5-та победа чрез хватката "йоритаоши”, с която надделя над "магаешира-3” Икиой.
Водещи
-
Стомашно-чревните вируси атакуват в края на лятото
Епидемиологът д-р Христиана Бацелова предупреждава за активизиране на инфекциите и...
26.08 | 17:59
-
Социалното министерство предлага 1213 лв. минимална заплата от 1 януари 2026 г.
От 1 януари 2026 г. минималната почасова работна заплата ще бъде 7,31 лв. (3,74 евро).
26.08 | 17:39
-
До края на следващата седмица ще са ясни резултатите от назначените експертизи, които да докажат причината за смъртта на 21-годишната родилка
Младата жена почина на 23 август след раждането на второто си дете, нейни роднини атакуваха...
26.08 | 17:20
Най-четени
-
Напрежение в Русе след смъртта на родилка
С викове „убийци“ протестиращи нахлуха в АГ-комплекса на болницата
26.08 | 11:14
-
Ще има втори вход/изход на кв. „Сарафово“ в Бургас
Затова и Димитър Николов поиска от съветниците да дадат разрешение за изготвянето на нов...
26.08 | 11:45
-
20-годишен младеж от село Сушица заля с бензин и подпали родителите и сестра си след семеен скандал.
Тежки изгаряния
26.08 | 09:30
-
Емрах Стораро се сгоди! Изненадващ избор
Младите бяха поздравени с изпълнения на брата и бащата на бъдещия младоженец Фики и Тони...
26.08 | 12:45