Арест за двама полицаи - били част от банда за изнудване и наказателна бригада на боса на Ботев Пд 25.01 | 18:40
Групатае била финансирана и покровителствана от собственика на Ботев Пд - руснака Антон Зингаревич, а в отплата действала като негова наказателна бригада
Четирима души, двама от които са служители на МВР, са обвинени за участие във въоръжена организирана престъпна група за изнудване.
По делото е установено, че те са изнудвали двама граждани, от които със сила и заплахи са отнели 35 000 лева. Заплашвали са и футболен фен на пловдивския Ботев свободно да изразява мнението си по въпроси за политиката на клуба.
Групата е действала от септември до ноември миналата година на територията на Пловдив, Димитровград и Хасково.
Ръководителят ѝ е на 49 години. Срещу него са повдигнати пет обвинения за изнудване и принуда. С обвинение за изнудване са и останалите участници, сред които и двамата полицаи.
Предстои да бъдат повдигнати и нови обвинения, свързани с незаконно притежаване на боеприпаси и незакнонно боравене с полицейски знаци.
Четиримата обвиняеми са задържани за срок до 72 часа, очаква се утре Окръжна прокуратура да поиска постоянен арест.
По инфо на iNews.bg групата е била финансирана и покровителствана от собственика на Ботев Пд - руснака Антон Зингаревич, а в отплата действала като негова наказателна бригада.
------------------------------------------------------------------------------------------
Управителят на новооснованата охранителна фирма "Ботев гард” Милен Стоянов е сред четиримата задържани за въоръжена организирана престъпна група, пише TrafficNews.
Припомняме, че от прокуратурата съобщиха, че 49-годишният Въльо Петров е задържан при специализирана полицейска акция. Освен Въльо и Стоянов, а ареста са и полицаите от Галин Колев от Първо районно и Мартин Ламбрев от Трето районно управление. Те са задържани за 72 часа с обвинения за изнудване и принуда.
Милен Стоянов е управител на фирмата "Ботев гард” ООД, която бе основна през ноември, като 100% собственик на капитала е "Професионален футболен клуб Ботев” АД. Седалището на фирмата е на адреса на базата в Коматево. След създаването си фирмата пое охраната на стадиона и базата, като трябваше да пази и футболните мачове. От Ботев обаче не са получили лиценз за охранителна дейност. Самият Стоянов се е представял като "шеф на сигурността” на Ботев пред феновете, като е участвал пряко в заплашването и принудата над феновете. Той е бил задържан от полицията на стадион "Христо Ботев” при акцията.
Управителят на фирмата на практика е директно подчинен на собственика на Ботев Антон Зингаревич.
Водещи
-
Бедствено положение в Петрич и Сандански след проливни дъждове и разрушен язовир
Според нея причината не е реката, а водата, стичаща се от деретата и улиците над селото,...
28.11 | 11:15
-
Божанов: Сигурен съм, че на никой в ГЕРБ не му хареса бюджета
В рядък момент на политическо самосъхранение, Борисов видя, че това е грешен път и изтегли...
28.11 | 10:32
-
5 храни, които съдържат много повече желязо от спанака 2
Желязото е основен минерал, който изпълнява много функции, като тихо подхранва почти всяка...
28.11 | 10:15
Най-четени
-
Дарители събраха гаранцията за Благомир Коцев за по-малко от 5 часа
Рекордна мобилизация
28.11 | 09:15
-
Николай Василев: В момента сме в бюджетно блато "3, 5, 8"
Държавните разходи да не надвишават 40% от Брутния вътрешен продукт (БВП);
28.11 | 09:30
-
Облачен и дъждовен край на работната седмица
По-значителни ще са валежите в района на Благоевград, Сандански, Кюстендил, Перник и Драгоман
28.11 | 08:00