Аржентина записа първа победа над Швеция в историята си 06.02 | 23:51

"Гаучосите" спечелиха с 3:2 приятелската среща в Стокхолм

Бившите съотборници в Барселона Златан Ибрахимович и Лионел Меси отново се изправиха един срещу друг, но този път на национално ниво.

Швеция на Ибра прие Аржентина на Меси, като южноамериканският тим постигна успех с 3:2 на новия стадион на "тре крунур" в Стокхолм.

Нито Ибрахимович, нито Меси се разписаха в срещата, но в представянето на двамата имаше сериозен контраст. Златан определено нямаше вечер и бе сменен още на почивката, докато кавалерът на Златната топка бе изключително активен и избран за №1 в мача.

Серхио Агуеро и Гонсало Игуан вкараха за "гаучосите", като Микаел Лустиг си отбеляза автогол от състава на Швеция.

За домакините точни бяха Йонас Олсон и Расмус Елм в добавеното време.

Любопитното е, че това е първа победа на Аржентина над Швеция в историята, като за скандинавците това бе и първа загуба на новия национален стадион в Стокхолм.

Четири от общо петте попадения бяха отбелязани още през първото полувреме, когато резултатът вече бе 3:1 в полза на "гаучосите". В последните минути Елм върна един гол, но шведите вече нямаха време да търсят изравняването.